Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Morning Parade - 05 Us And Ourselves
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

20.05
2020
Zmarł profesor Krzysztof Stypuła, Senator Politechniki Krakowskiej

Zmarł profesor Krzysztof Stypuła, Senator Politechniki Krakowskiej

 
Zmarł profesor Krzysztof Stypuła, Senator Politechniki Krakowskiej
Na Politechnikę napłynęły bardzo smutne informacje – zmarł prof. dr hab. inż. Krzysztof Konstanty Stypuła, wieloletni senator PK, przewodniczący Senackiej Komisji ds. Gospodarki, Budżetu i Finansów, pracownik Katedry Mechaniki Budowli i Materiałów Wydziału Inżynierii Lądowej PK.
 
Był absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie i Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej, wybitnym specjalistą w dziedzinie statyki i dynamiki budowli, dynamiki gruntów oraz ochrony środowiska przed wibracjami, współautorem polskich norm dotyczących wpływu drgań na budynki (PN-85/B-02170) i na ludzi w budynkach (PN-88/B-02171) oraz wytycznych projektowania budynków w warunkach występowania wpływów parasejsmicznych wywołanych budową i eksploatacją metra. Był autorem lub współautorem ponad 200 publikacji krajowych i zagranicznych, w tym kilku monografii, wykonawcą i kierownikiem ponad 170 prac naukowo-badawczych (m.in.10 projektów n-b), współpracował w roli eksperta  z wieloma firmami, był m.in. jednym z budowniczych Metra Warszawskiego, wielokrotnie nagradzanym i odznaczanym, członkiem wielu prestiżowych gremiów naukowych.  Był też autorem niezliczonych, żartobliwych, ale i poważnych  wierszy i fraszek o tematyce społeczno-obyczajowej i politycznej, trafnie i dowcipnie puentujących otaczającą nas rzeczywistość.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners