Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Coma - Spadam
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

09.03
2020
„Złoty Indeks PK” dla najzdolniejszych uczniów

„Złoty Indeks PK” dla najzdolniejszych uczniów

 
„Złoty Indeks PK” dla najzdolniejszych uczniów
Politechnika Krakowska nagrodziła dodatkowymi punktami w rekrutacji na studia blisko dziewięćdziesięciu tegorocznych maturzystów w V edycji ogólnopolskiego konkursu „O Złoty Indeks PK”. Uroczyste rozdanie certyfikatów zaplanowano na 17 kwietnia br.
 
Konkurs, w którym mogli brać udział uczniowie szkół ponadpodstawowych przystępujący w bieżącym roku szkolnym do egzaminu maturalnego, został rozegrany w dwóch dyscyplinach – matematycechemii. Zawody miały charakter dwustopniowy: I etap – zdalny, II etap – centralny na Politechnice. Uczestnicy mogli wybrać tylko jedną dyscyplinę.
 
Do udziału w I etapie konkursu (on-line), który odbył się 11 stycznia br., zarejestrowało się 207 osób. Zmagania finałowe zostały rozegrane na kampusie głównym Politechniki Krakowskiej 22 lutego br. Wzięło w nich udział 132 uczniów – 28 w dyscyplinie chemii i 104 w matematyce.
 
Laureaci II etapu konkursu „O Złoty Indeks PK” otrzymają – w zależności od uzyskanych wyników – odpowiednio 100, 50 lub 30 dodatkowych punktów, które zostaną doliczone w postępowaniu rekrutacyjnym na wybrany kierunek studiów na Politechnice Krakowskiej (za wyjątkiem Wydziału Architektury oraz kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym). 
 
W tym roku „Złote Indeksy PK” zdobyło 78 uczniów w dziedzinie matematyki (laureaci I stopnia – 3 osoby; laureaci II stopnia – 21 osób; laureaci III stopnia – 54 osoby) i 11 uczniów w dziedzinie chemii (laureaci II stopnia – 4 osoby; laureaci III stopnia – 7 osób). 
 
Dodatkowo laureaci I stopnia Konkursu otrzymują szansę na uzyskanie specjalnego stypendium w ramach programu „Student Lider pierwszego roku”. Warunkiem uzyskania nagrody jest zaliczenie pierwszego semestru studiów na Politechnice Krakowskiej i uzyskanie pełnej rejestracji na kolejny semestr do dnia 15 marca 2021 r.
 
Na zdjęciu, uczestnicy II etapu konkursu „O Złoty Indeks PK” / fot. Jan Zych
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners