OneRepublic - Waking Up

2022
„Złote Indeksy” PK rozdane. 8 kwietnia zorganizowano spotkanie z laureatami konkursu

8 kwietnia w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” odbyło się spotkanie z laureatami 7. edycji konkursu „O Złoty Indeks PK”. II etap rywalizacji o dodatkowe punkty w rekrutacji zorganizowano 26 lutego na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24.

Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu matematyki, chemii i informatyki – każdy wybierał na etapie rejestracji tylko jeden przedmiot.

Do finału zmagań o „Złoty Indeks” Politechniki Krakowskiej przystąpiło 80 uczniów szkół ponadpodstawowych. Na laureatów czekało 200 (laureaci I stopnia), 100 (laureaci II stopnia) lub 60 (laureaci III stopnia) dodatkowych punktów w rekrutacji. Ponadto dla laureatów I stopnia, którzy podejmą studia na Politechnice Krakowskiej oraz zaliczą pierwszy semestr, przyznane zostaną nagrody finansowe w ramach programu „Student Lider pierwszego roku”.

Dodatkowe punkty wywalczyło 57 osób: 37 uczniów mierzących się z zadaniami matematycznymi (laureaci I stopnia – 6 osób; laureaci II stopnia – 14 osób; laureaci III stopnia – 17 osób), 14 uczestników, którzy zajmowali się zagadnieniami z chemii (laureaci II stopnia – 1 osoba; laureaci III stopnia – 13 osób) i 6 z informatyki (laureaci II stopnia – 2 osoby; laureaci III stopnia – 4 osoby).

Nowością 7. edycji konkursu „O Złoty Indeks PK” było wprowadzenie do rywalizacji informatyki. Po raz pierwszy ustanowiono także klasyfikację punktową dla szkół, z których wyłoniono najwięcej laureatów. Zastosowano przy tym następujące zasady: laureat I stopnia – 7 punktów, laureat II stopnia – 3 punkty, laureat III stopnia – 1 punkt. I tak, pierwsze 6 miejsc zajęły:

1. Zespół Szkół Łączności w Krakowie (28 punktów)

2. Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Muszynie (21 punktów)

3. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Żywcu (17 punktów)

4. (ex aequo) II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju (8 punktów) oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie (8 punktów)

6. II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej (7 punktów)

Szkoły zostały nagrodzone dyplomami i podziękowaniami.

W spotkaniu z laureatami edycji 2021/22 konkursu „O Złoty Indeks PK” wziął udział prorektor ds. studenckich PK i przewodniczący Komisji Konkursowej dr inż. Marek Bauer.