Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

31.01
2022
Zawsze warto porozmawiać. Akademicki Punkt Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych zaprasza

Zawsze warto porozmawiać. Akademicki Punkt Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych zaprasza

 
Zawsze warto porozmawiać. Akademicki Punkt Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych zaprasza
Stres egzaminacyjny, problem z adaptacją do studiów, lęki związane z pracą czy relacjami z innymi ludźmi – każdemu mogą przytrafić się trudne, powodujące dyskomfort psychiczny sytuacje. Na Politechnice Krakowskiej działa Akademicki Punkt Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych, który świadczy bezpłatne wsparcie dla pracowników i studentów uczelni. Każdy może umówić się na rozmowę lub konsultacje.
Wyniki prowadzonych w ostatnim czasie w Polsce badań oraz zwiększona liczba studentów poszukujących pomocy i  zgłaszających się po wsparcie psychologiczne, potwierdzają, że w czasie pandemii nastąpił spadek zadowolenia z życia i wzrost symptomów stresu. Wśród studiującej młodzieży i młodych dorosłych dominują negatywne emocje: niepokój, smutek, wyczerpanie, poczucie osamotnienia. Wyniki ankiet prowadzonych wśród żaków na kilku krakowskich uczelniach ujawniły także, że u większości czas zdalnej nauki obniżył sprawność działania i wpłynął na spadek motywacji do nauki, zwiększył odczucie psychicznego zmęczenia. 
 
– Warto pamiętać, że rozmowa z psychologiem może okazać się skutecznym sposobem na przewentylowanie trudnych emocji i znalezienie rozwiązania dla zaistniałych problemów. W Akademickim Punkcie Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych chętnie „podamy pomocną dłoń” – porozmawiamy na tematy, które są dla zgłaszających się do nas studentów czy pracowników ważne, trudne, bolesne. Rozmowa może zdziałać wiele pozytywnego. Spotkanie jest objęte tajemnicą zawodową – tłumaczą psychologowie z APKPP. Bezpłatnej pomocy psychologicznej w ramach APKPP udzielają dr Agnieszka Szewczyk-Zakrzewska (tel. 514 879 852) i mgr Mikołaj Böhm (tel. 665 204 707).
 
Osoby zainteresowane mogą umówić się telefonicznie na spotkanie z psychologiem w Centrum Pedagogiki i Psychologii PK przy ul. Juliusza Lea 114 (pokój 150). Możliwe jest również spotkanie zdalne za pośrednictwem aplikacji MS Teams lub Skype. Dodatkowo, Akademicki Punkt Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych organizuje wykłady, które mają na celu wypracowanie przez uczestników umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach emocjonalnych, uzyskanie wiedzy psychologicznej oraz zrozumienie korzyści płynących z praktycznego jej zastosowania, a także analizę kompetencji i cech indywidualnych przy zastosowaniu wybranych metod psychologicznych.
 
Informacja o dyżurach telefonicznych do umawiania konsultacji znajduje się na stronie: www.cpip.pk.edu.pl/apkpp
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners