Alien Ant Farm - Smooth Criminal

Za tydzień Inżynierskie Targi Pracy Politechniki Krakowskiej

W czwartek, 24 października br. w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji PK przy ul. Kamiennej 17, odbędzie się kolejna edycja Inżynierskich Targów Pracy Politechniki Krakowskiej. Pracodawcy będą czekać na studentów w godz. 10.00-15.00. Wydarzenie honorowym patronatem objął rektor PK prof. dr hab. inż. Jan Kazior.

Jak co roku, w targach weźmie udział wielu wystawców i gości z kraju i zagranicy, reprezentujących różne branże – budownictwo, automatykę i robotykę, elektronikę, energetykę, mechanikę, telekomunikację, IT. Swoje stoiska przygotują m.in. Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o. o., Nokia Solutions and Networks Sp. z o.o., Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., Grupa ZUE S.A., Grupa Maspex, Strabag Sp. z o.o., MAN Bus Sp. z o.o. Wśród wystawców znajdą się także stoiska: Centrum Transferu Technologii PK, INTECH PK, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości PK, Centrum Szkolenia i Organizacji Systemów Jakości PK, Future Lab PK. Sponsorem tegorocznego wydarzenia jest firma ArcelorMittal Poland.

Podczas Inżynierskich Targów Pracy swoje dokumenty aplikacyjne będzie można skonsultować z doradcami zawodowymi Biura Karier PK i rekruterami pracodawców, a także pozostawić na stanowiskach wystawców. W tym roku dla uczestników wydarzenia zostaną przygotowane specjalne strefy: Talentów PIKAP i POWER PK (oferta szkoleń i działań rozwojowych).

Wstęp na Inżynierskie Targi Pracy PK jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Harmonogram wydarzenia zostanie wkrótce opublikowany na stronie: targi.pk.edu.pl.

Biuro Karier Politechniki Krakowskiej zajmuje się zawodową promocją studentów i absolwentów PK, pomaga im funkcjonować na rynku pracy, prowadzi doradztwo zawodowe i szkolenia, informuje o miejscach pracy, nawiązuje kontakty z firmami, posiada bazy danych firm i informacje o ofertach pracy dostępnych dla absolwentów, pomaga w nawiązywaniu kontaktów pomiędzy nauką a przemysłem. Biuro prowadzi badania losów absolwentów. Ostatni raport wskazuje, że 94,4 proc. absolwentów Politechniki Krakowskiej z rocznika 2018 pracuje w pół roku po studiach magisterskich. Zdecydowana większość badanych pracę znalazła jeszcze przed obroną dyplomu magisterskiego. Zestawienie wyników badań z kilku ostatnich lat potwierdza stabilność losów zawodowych magistrów inżynierów po PK. Ich zatrudnialność oscyluje od lat na poziomie około 90 proc.