Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - WorekBuszu
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

11.03
2020
Za trzy miesiące 60. Krakowski Festiwal Filmowy

Za trzy miesiące 60. Krakowski Festiwal Filmowy

 
Za trzy miesiące 60. Krakowski Festiwal Filmowy
Swój 60. jubileusz w tym roku świętować będzie Krakowski Festiwal Filmowy, który ​​rozpocznie się 31 maja i potrwa do 7 czerwca. W ramach obchodów tego wydarzenia organizatorzy zaprezentują ponad 200 filmów z całego świata.
 
Festiwal otworzy dokument „Pollywood” Pawła Ferdka. To osobista podróż do Ameryki, którą reżyser odbył śladami wschodnioeuropejskich założycieli Hollywood – Samuela Goldwyna, Luisa B. Mayera i braci Warner. To także uniwersalna i ekscytująca historia o marzeniach, odwadze i desperacji, ukazana na tle historii Fabryki Snów oraz współczesnego Hollywood. 
 
Gościem specjalnym tej edycji jest kinematografia duńska. W ramach sekcji Fokus na Danię zaprezentowane zostaną najnowsze filmy dokumentalne i krótkometrażowe z Danii oraz program dla dzieci i młodzieży, a także wybór filmów studenckich. Przedstawiciele branży filmowej Danii i Polski podczas festiwalowych spotkań będą mieli okazję nawiązać kontakty w zakresie koprodukcji.
 
Plenerowe pokazy sekcji Dźwięki muzyki to gratka dla widzów spragnionych dobrej muzyki, wybitnego kina i pięknych okoliczności przyrody. Od poniedziałku do piątku (1-5 czerwca), pod gwieździstym niebem, z widokiem na Wawel, na wielkim ekranie będzie można zobaczyć najciekawsze ekranizacje słynnych musicali. 
 
Tegoroczną nagrodę Smoka Smoków za wkład w rozwój światowego filmu dokumentalnego otrzyma Péter Forgács – wybitny węgierski dokumentalista i światowej sławy artysta multimedialny. Niezwykła twórczość Forgácsa opiera się na oryginalnej technice tworzenia filmów z gotowych materiałów nakręconych przez innych autorów. W programie Festiwalu retrospektywa twórczości laureata oraz jego master class. 
 
Już po raz ósmy w programie Festiwalu znajdzie się sekcja Docs+Science – pokazy fascynujących filmów naukowych i spotkania z ekspertami. Tradycyjnie czekają nas także projekcje filmów nagrodzonych na partnerskich festiwalach – Laureaci festiwali. Najciekawsze polskie filmy dokumentalne autorstwa zarówno młodych twórców, jak i uznanych reżyserów zobaczymy w ramach Panoramy polskiego dokumentu. Kids&Youth – kino dla młodych to filmowy przegląd dla najmłodszych widzów. W programie także najgłośniejsze dokumenty minionego roku z najróżniejszych zakątków świata – Opowieści ze świata oraz fascynujące produkcje europejskie w sekcji Gdzieś w Europie.
 
Ważną częścią Festiwalu jest KFF Industry – największa w Polsce platforma spotkań branżowych. Każdego roku w konferencjach, debatach, warsztatach, prezentacjach projektów w różnych fazach procesów produkcyjnych czy w targach filmowych bierze udział prawie 1000 gości z całego świata. W programie, już po raz szósty znajdzie się m.in. jedna z sesji DOC LAB POLAND, współorganizowana przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego.
Dla widzów – karnety
 
Tylko do 10 maja karnety dostępne są w promocyjnych cenach – karnet normalny w cenie 160 zł, karnet ulgowy – 90 zł. Po tym czasie ceny wzrosną do 210 zł i 115 zł. Poza karnetami obejmującymi cały Festiwal, w ofercie znajdują się także karnety dzienne w cenie 55 zł.
Karnety od 10 marca będą dostępne online na stronie internetowej Festiwalu, a od 11 maja w cenach regularnych, w kasach kin festiwalowych: Kino Pod Baranami, Mikro, Kijów, Paradox, Agrafka, Akademia Sztuk Teatralnych. W czasie Festiwalu wszystkie karnety można kupić w Centrum Festiwalowym w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners