Iron Maiden - Iron Maiden - 02 The Wicker Man

Za nami oficjalne otwarcie LIRK PK

We wtorek 22 stycznia na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej otwarto Laboratorium Inżynierii Ruchu Kolejowego, wyposażone w symulator ruchu kolejowego, stworzony na PK. Inicjatywa została w ubiegłym roku wyróżniona przez Urząd Transportu Kolejowego.

Pracownię wyposażono w 12 stanowisk komputerowych będących odzwierciedleniem stanowisk pracy współpracujących ze sobą dyżurnych ruchu. Założenia i funkcjonalność systemu symulacji zbliżone są do symulatorów używanych w procesie szkolenia i doskonalenia zawodowego dyżurnych ruchu.

Autorem koncepcji Laboratorium Inżynierii Ruchu Kolejowego jest dr inż. Jan Gertz - pracownik Katedry Infrastruktury Transportu Szynowego i Lotniczego na PK. Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi dr Gertza na temat LIRK.  Więcej informacji o laboratorium przeczytacie na pk.edu.pl.