Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Morning Parade - Close To Your Heart
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

02.02
2021
„Z tuszuś powstał, w tusz się obrócisz” – wystawa w hołdzie dla Papcia Chmiela

„Z tuszuś powstał, w tusz się obrócisz” – wystawa w hołdzie dla Papcia Chmiela

 
„Z tuszuś powstał, w tusz się obrócisz” – wystawa w hołdzie dla Papcia Chmiela
„Z tuszuś powstał, w tusz się obrócisz” – tymi słowami Henryk Jerzy Chmielewski, tworzący pod pseudonimem Papcio Chmiel, powołał do życia swojego najpopularniejszego bohatera, Tytusa, który przez dziesięciolecia bawił pokolenia czytelników.

Te słowa to jednocześnie hasło przewodnie wystawy zorganizowanej w hołdzie dla artysty, którą można zobaczyć na skwerze im. Papcia Chmiela.
 
21 stycznia zmarł Henryk Jerzy Chmielewski – Papcio Chmiel. Na wieść o śmierci artysty Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe zaprosiło twórców komiksu do wykonania ilustracji w hołdzie dla legendarnego Papcia Chmiela.
 
Na wezwanie odpowiedzieli: Łukasz Godlewski, Tomasz Grządziela, Aleksandra Herzyk, Joanna Karpowicz, Karolina Plewińska, Łukasz Ryłko, Szymon Szelc, Rafał Szłapa i Ewa Zaremba. W ciągu niespełna tygodnia powstał zbiór bardzo osobistych ilustracji, za pomocą których artyści żegnają się z bohaterami swojego dzieciństwa oraz z ich twórcą.
 
Wystawa, otwarta w piątek 29 stycznia,  prezentowana jest w parku kieszonkowym im. Papcia Chmiela na Zwierzyńcu (róg alei Focha i ul. Królowej Jadwigi). Będzie można ją oglądać przez dwa tygodnie. Dodatkowe informacje tutaj.
 
 
---
fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
źródło: Krakow.pl
 
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners