Marilyn Manson - Sweet Dreams (Are Made of This)

Young Design 2022

Organizatorzy konkursu nagradzają najlepsze projekty inspirowane działalnością Ignacego Łukasiewicza!!!

Zapraszamy studentów i absolwentów wzornictwa, sztuki, grafiki, malarstwa i architektury do udziału w konkursie wzorniczym Young Design 2022. Celem konkursu jest wyłonienie z młodego pokolenia projektantów osób o największym potencjale oraz umożliwienie im nawiązania współpracy z polskimi producentami. Uczestnicy konkursu mają możliwość bezpośredniego spotkania z przedstawicielami polskiego biznesu, sztuki i kultury tworzącymi Kapitułę Stypendialną. Podczas prezentacji projektant przedstawia nie tylko projekt, ale ma również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i kompetencji niezbędnych do współpracy z przyszłymi pracodawcami. Prezentacja i umiejętność uzasadnienia projektowego jest jednym z kryteriów oceny finalistów.

W tym roku Instytut czeka na projekty, które realizują ideę dobrostanu. Obecna edycja nawiązuje do bardzo wszechstronnej działalności patrona roku 2022 - Ignacego Łukasiewicza, który był jednocześnie farmaceutą, przedsiębiorcą, założycielem pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej i wynalazcą lampy naftowej, a przy tym rewolucjonistą i działaczem niepodległościowym. Tym samym jego działalność skupiała się na podnoszeniu jakości życia, dlatego właśnie hasłem przewodnim konkursu jest „dobrostan”. Zachęcamy młodych projektantów do zastanowienia nad współczesnym rozumieniem tego pojęcia i do prób wykorzystania designu w celu podnoszenia jakości naszego życia.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: pierwszy to nadsyłanie projektów poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie Instytutu. Spośród nich eksperci wybierają finałową dziesiątkę projektantów, którzy zaprezentują swoje prace przed Jury. Zwycięzca nagrody głównej otrzymuje Stypendium im. Wandy Telakowskiej ufundowane przez MKiDN w wysokości 20 000 zł. Przyznawane są także dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez partnerów konkursu. Zgłoszenia są przyjmowane do 8 września, a finałowe projekty będzie można oglądać na wystawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego do końca października.

Więcej informacji oraz formularz konkursowy znajdziecie Państwo na stronie: https://instytutwzornictwa.com/young-design-2022/