Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Live - Heropsychodreamwer
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

02.11
2022
X Zaduszki Politechniki Krakowskiej: 5 listopada, godz. 12.00

X Zaduszki Politechniki Krakowskiej: 5 listopada, godz. 12.00

 
X Zaduszki Politechniki Krakowskiej: 5 listopada, godz. 12.00
5 listopada – już po raz dziesiąty – odbędą się Zaduszki Politechniki Krakowskiej, organizowane przez Koło Seniorów Stowarzyszenia Wychowanków PK i Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Samorządem Studentów.
Mszę św. za zmarłych wykładowców, pracowników, wychowanków i studentów Politechniki Krakowskiej oraz słuchaczy UTW PK zaplanowano na godz. 12.00 w Bazylice św. Floriana przy ul. Warszawskiej 1. 
 
Przygotowania do politechnicznych Zaduszek już się rozpoczęły. Społeczność PK na ponad 100 grobach zlokalizowanych na krakowskich cmentarzach, a także nekropoliach w Wieliczce, Zebrzydowicach i Michałowicach, umieściła znaki pamięci. X Zaduszki PK będą transmitowane za pośrednictwem strony internetowej swflorian.net.
 
Pierwsze Zaduszki Politechniki Krakowskiej odbyły się 8 listopada 2013 r. na Cmentarzu Salwatorskim, gdzie spoczywa blisko 20 profesorów Politechniki, m.in. Izydor Stella-Sawicki. Zaduszki w latach 2014-2019 organizowano w pierwsze soboty listopada na Cmentarzu Rakowickim. W kaplicy przed ołtarzem zapalano znicze symbolizujące zmarłych ze wszystkich wydziałów PK, spoczywających na różnych cmentarzach. 
 
Ze względu na pandemię, w 2020 i 2021 r. Zaduszki odbyły się w Bazylice św. Floriana. Mając na uwadze osoby starsze, organizatorzy tegorocznych zaproponowali, by wydarzenie ponownie odbyło się w kościele przy ul. Warszawskiej. Zaplanowane na 5 listopada (godz. 12.00) Zaduszki poprzedzi Apel Pamięci. Oprawę muzyczną zapewni Akademicki Chór PK „Cantata” pod kierunkiem Marty Stós. 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners