Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Coldplay - Clocks
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

22.11
2022
Wystawa prac i rozstrzygnięcie konkursu „Centrum komunikacyjne Hrubieszowa – nowa brama do miasta”

Wystawa prac i rozstrzygnięcie konkursu „Centrum komunikacyjne Hrubieszowa – nowa brama do miasta”

 
Wystawa prac i rozstrzygnięcie konkursu „Centrum komunikacyjne Hrubieszowa – nowa brama do miasta”
Od 23 listopada do 8 grudnia br. w Galerii GIL będzie można obejrzeć prace studentów Politechniki Krakowskiej z kierunków architektura, architektura krajobrazu i transport, wykonane w ramach projektu „Rozwój lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji”.

W maju br. w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyły się partycypacyjne warsztaty projektowe pt. „Centrum komunikacyjne Hrubieszowa – nowa brama do miasta”, w których uczestniczyli studenci architektury, architektury krajobrazu i transportu z Politechniki Krakowskiej. Pod okiem pracowników dydaktyczno-naukowych realizowali koncepcje zagospodarowania przystanku autobusowego przy ul. Piłsudskiego w Hrubieszowie. W trakcie warsztatów zostały przeprowadzone konsultacje m.in. z przedstawicielami przewoźników komunikacyjnych, uczniami korzystającymi z lokalnej komunikacji zbiorowej, a także z osobami niewidomymi i niedowidzącymi oraz poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Po spotkaniach partycypacyjnych studenci wspierani przez kadrę naukową opracowali trzy koncepcje przebudowy przystanku. Następnie Biuro Projektu Rozwoju Lokalnego ogłosiło konkurs internetowy, podczas którego mieszkańcy miasta mogli wybierać spośród przygotowanych wizji. Z pracami warsztatowymi będzie można zapoznać się odwiedzając wystawę w Galerii GIL przy ul. Warszawskiej 24 w dniach od 23 listopada do 8 grudnia. Dodatkowo, w dniu wernisażu o godz. 14.30 zostanie rozstrzygnięty konkurs po-warsztatowy, a także nastąpi przyznanie nagród.

 

Należy dodać, że na wystawę w Galerii GIL złożą się również prace studenckie wykonane w ramach działania „Hrubieszowski dom z klimatem”. Są to wyniki studenckich praktyk inwentaryzacyjnych przeprowadzonych w Hrubieszowie w lipcu br., podczas których studenci architektury i architektury krajobrazu z Wydziału Architektury PK zinwentaryzowali wiele historycznych domów i ogrodów, w tym rodzinny dom prof. Wiktora Zina. Dopełnieniem wystawy są prace malarskie i szkice wykonane podczas pleneru w Hrubieszowie.

 

Politechnika Krakowska jest partnerem projektu pn. „Rozwój lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji” realizowanego w ramach programu „Rozwój lokalny” ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Głównym celem tego projektu jest osiągnięcie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego miasta.

 

Wystawę swoim patronatem objął prorektor ds. studenckich PK dr inż. Marek Bauer. Podczas wernisażu zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu „Centrum komunikacyjne Hrubieszowa – nowa brama do miasta”.

 

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners