Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Laki Lan - Galeon
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

26.07
2016
Wystartowały Światowe Dni Młodzieży

Wystartowały Światowe Dni Młodzieży

 
Wystartowały Światowe Dni Młodzieży
Dziś rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. O godz. 17.30 na krakowskich Błoniach odbędzie się msza inauguracyjna, której przewodniczył będzie kardynał Stanisław Dziwisz. Weźmie w niej udział kilkaset tysięcy osób.

Msza otwierająca Światowe Dni Młodzieży będzie sprawowana po łacinie, a ewangelia zostanie odczytana nie tylko w języku polskim, ale także staro-cerkiewno-słowiańskim. Oprawę muzyczną stanowić będzie napisana specjalnie na ŚDM „Msza Jana Pawła II”, skomponowana przez Henryka Jana Botora. Zgodnie z tradycją ŚDM na Błonia w uroczystej procesji zostaną wniesione symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, które od 2014 r. pielgrzymowały po wszystkich polskich diecezjach. Z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach dotrze też Ogień Miłosierdzia, który będzie płonął podczas wydarzeń centralnych ŚDM. Papież Franciszek w niedzielę przekaże go reprezentantom młodzieży ze wszystkich kontynentów.

Przypomnijmy, że na program Światowych Dni Młodzieży składają się centralne dni spotkań młodzieży z Ojcem Świętym, zwane Wydarzeniami Centralnymi, oraz towarzyszące im wydarzenia o charakterze duchowym i kulturalnym, takie jak: liturgie, katechezy, spotkania ze znanymi wspólnotami i ruchami religijnymi działającymi na całym świecie czy koncerty i przedstawienia.

Cały program ŚDM dostępny jest na: http://www.krakow2016.com/program

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners