Daughtry - Maybe We're Already Gone

Wyśpiewaj sobie przygodę życia!

Masz talent wokalny? Lubisz śpiewać? Politechniczny Chór Cantata może szukać właśnie Ciebie!
Kilka słów o chórze „Cantata”
Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” powstał w 1990 roku. Założycielką chóru jest Małgorzata Mazur, która do 2000 roku prowadziła zespół. Po niej batutę przejęła i dyryguje chórem do dziś Marta Stós. Skład przygotowawczy aż do początku 2022 roku prowadziła Anna Korczakowska.

Członkami chóru są studenci i absolwenci Politechniki Krakowskiej oraz innych krakowskich uczelni.

„Cantata” koncertuje często i z różnych okazji. W repertuarze chóru znajdują się utwory różnych epok i gatunków, a więc średniowieczne zabytki muzyki polskiej i światowej, renesansowe psalmy, barokowe motety, klasycystyczne i romantyczne pieśni, współczesne kompozycje najbardziej awangardowych kompozytorów. Muzyka religijna miesza się ze świecką, cerkiewna z gospel, poważna z rozrywkową. Chór posiada również w swoim repertuarze ponad 50 kolęd z całego świata, kilkadziesiąt polskich pieśni patriotycznych, wiele opracowań na chór piosenek z Kabaretu Starszych Panów, a także popularne przeboje muzyki rozrywkowej.

„Cantata” nagrała dotychczas trzy płyty: w 2006 roku z utworami religijnymi i świeckimi, w 2011 roku z kolędami oraz w 2021 roku z pieśniami patriotycznymi.

Przesłuchania zainteresowanych dołączeniem do Chóru Cantata odbędą się:
17.10 i 24.10 w godzinach od 18 do 20 oraz 13.10 i 20.10 w godzinach 10-12.

Gorąco polecamy!