Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Cinemon - Na Na Na
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

08.01
2021
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie dla studentek z Wydziału Architektury

Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie dla studentek z Wydziału Architektury

 
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie dla studentek z Wydziału Architektury
Studentki architektury z Politechniki Krakowskiej otrzymały wyróżnienie w międzynarodowym konkursie architektonicznym #MilanCall. Projekt, który stworzyły inż. Zuzanna Kletschka oraz inż. Alicja Nowak został doceniony przez jury, w skład którego wchodziły znane pracownie architektoniczne z Włoch.
Konkurs #MilanCall organizowany przez Stowarzyszenie Start For Talents kierowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i osób, które dopiero studiują. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie budynku pełniącego funkcję fabryki designu w dzielnicy Ticinese w Mediolanie.
 
Zaprojektowany przez studentki z PK budynek Centrum Kreatywności (Creative Hub) wyróżnia się doskonałym wpasowaniem w otaczającą go przestrzeń: zabytkowe budynki – w tym Bazylikę Sant’Eustorgio oraz znajdujący się przed nią plac – i rosnące w pobliżu drzewa. Pomagają w tym także zastosowane materiały, które nawiązują do okolicznej architektury. Dynamiczna bryła geometryczna budynku wnosi powiew świeżości do historycznej dzielnicy, ale nie ogranicza dostępności i ekspozycji istniejących w pobliżu cennych budynków. Zaprojektowane zawieszenie nad głównym wejściem otacza widok i zwraca uwagę przechodniów na zabytkową architekturę kościoła Sant’Eustorgio. Ciekawym rozwiązaniem jest podzielenie budynku na dwie części – obniżony poniżej poziomu gruntu parter oraz piętro. Parter przeznaczono na hol z recepcją, kawiarnią, księgarnią i odpowiednio naświetloną pracownią fotograficzną. Pomieszczenia znajdujące się na piętrze Centrum to sale warsztatowe dla studentów oraz sala wystaw stałych. W budynku przewidziano miejsce dla niezbędnych pomieszczeń: sanitarnych, magazynowych i socjalnych. Centrum jest także w pełni przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.
 
Dla autorek projektu to nie pierwsza nagroda architektoniczna. Zuzanna Kletschka otrzymała wyróżnienie w studenckim konkursie „Architektura Betonowa – Dom w Krajobrazie - Gra brył” organizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Cementu. Praca konkursowa została opublikowana na łamach Zeszytów Zakładu Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej. Alicja Nowak ma na swoim koncie kilka wyróżnień, m.in.: w konkursie „Wnętrze, Światło, Cień”, wyróżnienie burmistrza Miasta Dębicy w konkursie na zagospodarowanie działki wokół dworca w Dębicy, w tym na projekt Galerii Miejskiej i wyróżnienie w konkursie o Stypendium Twórcze SARP Kraków im. prof. Bohdana Lisowskiego. Projekt przygotowany w ramach konkursu #MilanCall to kolejny międzynarodowy sukces Alicji Nowak. W sierpniu 2020 r. razem z Yaroslavem Panasevychem i Maciejem Rodakiem – również studentami PK – zaprojektowała w ramach konkursu „Abu Dhabi Flamingo Visitor Center” Centrum Obserwacji Flamingów, które zostało docenione przez jury. Obie panie są obecnie studentkami studiów II stopnia i przebywają na wymianie międzynarodowej w Politecnico di Milano w Mediolanie we Włoszech.
 
 
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners