Szymon Wydra - Cale zycie grasz

Wyróżnienie dla 57. „Elfickiego” Rajdu Politechniki Krakowskiej

57. „Elficki” Rajd Politechniki Krakowskiej zdobył nagrodę w kategorii „Samorządowy Projekt Roku” podczas gali środowiska studenckiego Forum Uczelni Technicznych.

Tegoroczna gala odbyła się 24 października w Krakowie, podczas IV Zjazdu Forum Uczelni Technicznych, który w tym roku odbywa się na Akademii Górniczo-Hutniczej. Nagrody zostały przyznane w dziewięciu kategoriach, m.in.: „Najlepszy Projekt Dydaktyczny Samorządu Studenckiego”, „Najlepszy Projekt Kulturalny Samorządu Studenckiego”, „najlepszy Kalendarz Akademicki”, „Samorząd Studencki Jako Motywator”. W kategorii „Autorytet Forum Uczelni Technicznych” został wyróżniony Marcin Styrna – przewodniczący Parlamentu Samorządu Studenckiego Politechniki Krakowskiej w latach 2007-2009. Tegoroczny Rajd PK został doceniony za oryginalność i wyróżnianie się na tle innych projektów studenckich.

Rajd Politechniki Krakowskiej jest imprezą turystyczną, organizowaną od 1962 roku. Jego inicjatorem i pomysłodawcą był Kazimierz Flaga – wiceprzewodniczący Rady Uczelnianej ZSP i przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki, późniejszy rektor Politechniki w kadencjach 1996-1999 i 1999-2002. Kameralna z początku impreza szybko zdobyła popularność wśród studentów, także z innych uczelni. Rajd odbywa się co roku w długi weekend majowy. Plan wydarzenia oprócz wędrówek górskich obejmuje też zabawy i koncerty, zarówno kapel studenckich jak i gwiazd polskiej sceny.

Od trzeciego Rajdu utarł się zwyczaj nadawania każdemu kolejnemu indywidualnej nazwy, zawsze zaczynającej się od litery „E”. 57. „Elficki” Rajd PK odbył się w leżącej w powiecie gorlickim Zdyni.

Na zdjęciu: uczestnicy 57. „Elfickiego” Rajdu PK / fot. Jan Zych