Radio Nowinki - Z Naszej Odkurzonej _ Skaldowie Live in Leningrad 1972

2024
Wyniki jubileuszowych Mistrzostw Politechniki Krakowskiej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie na stałe wpisały się w kalendarz sportowych wydarzeń Politechniki Krakowskiej. W tym roku odbyły się już po raz 70. i jak przystało na jubileuszową edycję były pełne emocji. Od 13 do 16 marca w Zakopanem w zmaganiach na stoku udział wzięli zarówno medaliści Akademickich Mistrzostw Polski, uczestnicy ubiegłorocznych Akademickich Mistrzostw Europy, jak i szerokie grono studentów, pracowników i zaproszonych gości. Motywem przewodnim tegorocznych zawodów były „sporty zimowe przyszłości”.

W kalendarzu politechnicznych wydarzeń sportowych Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie są jedynymi z najdłuższą historią. Pierwsza tego typu rywalizacja na stoku odbyła się w 1953 r. (wówczas były to zawody w narciarstwie alpejskim). Jej inicjatorami byli zakopiańscy studenci i członkowie AZS PK oraz pracownicy ówczesnego Studium Wychowania Fizycznego. Od 1998 r. w programie mistrzostw pojawił się snowboard. Co ciekawe, poza nielicznymi wyjątkami związanymi z pogodą, od początku zawodnicy rywalizowali ze sobą na zboczach Kasprowego Wierchu.

Organizatorami 70. Mistrzostw Politechniki Krakowskiej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie było Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej oraz Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Krakowskiej. Z wynikami można zapoznać się tutaj