Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Coldplay - Clocks
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

27.03
2018
Wynalazczyni 2017

Wynalazczyni 2017

 
Wynalazczyni 2017
Dr hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej zwyciężyła konkurs „Wynalazczyni 2017”. Podsumowanie rywalizacji odbyło się 22 marca br. w Warszawskim Domu Technika NOT.

Laureatka konkursu zajmuje się inżynierią materiałową, technologią chemiczną i nanotechnologią. Opracowania biomimetycznych materiałów wszczepiennych, wzorowanych na strukturach biologicznych oraz syntetyczny substytut kości o właściwościach antybakteryjnych to tylko niektóre z osiągnięć, którymi dysponuje  dr hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec.

Kandydatki do konkursu zgłaszane były przez instytuty badawcze, uczelnie techniczne i stowarzyszenia naukowo-techniczne. Poza tym udział brały również laureatki z poprzednich edycji. Kapituła konkursu-plebiscytu przyznała jeden tytuł główny i pięć wyróżnień, na podstawie oceny przedstawionego dorobku kandydatek oraz prezentacji sylwetek wynalazczyń w czasopiśmie inżynierskim „Przegląd Techniczny” i wyników przeprowadzonego przez Redakcję plebiscytu.

Konkurs odbywa się w cyklu 5-letnim. Ma na celu inspirowanie działania innowacyjnego wśród kobiet przez odkrywanie i promowanie ich dorobku oraz uaktywnienie działań wynalazczych wraz z promocją i wdrażaniem projektów wynalazczych.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners