Radio Nowinki PK: KULTYWATOR

Wynalazcy z PK docenieni

Dwa projekty z Politechniki Krakowskiej zostały nagrodzone medalami na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2018, organizowanych w dniach 21-22 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG mają charakter interdyscyplinarny. Uczestniczą w nich instytucje nauki, przedsiębiorstwa innowacyjne, klastry technologiczne oraz start-upy z Polski i zagranicy. Wystawcy prezentują nowe rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu, jak również przedmioty codziennego użytku.

Srebrny medal otrzymał projekt klejów kompozytowych do osadzania kotew budowlanych, natomiast na brąz zasłużył pomysł wielowarstwowych paneli kompozytowych do zastosowań militarnych.

Za nagrodzone wynalazki odpowiadają zarówno pracownicy, jak i studenci Politechniki Krakowskiej. Więcej znajdziecie na pk.edu.pl.