Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Gallery - Catalyst
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

11.01
2023
Wylicytuj przejazd politechnicznym symulatorem tramwaju i pomóż innym

Wylicytuj przejazd politechnicznym symulatorem tramwaju i pomóż innym

 
Wylicytuj przejazd politechnicznym symulatorem tramwaju i pomóż innym
W ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można wylicytować przejazd w politechnicznym symulatorze tramwaju. W ten sposób Politechnika Krakowska włącza się po raz piąty w zbiórkę.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. Tegoroczna zbiórka odbywa się pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie", a zebrane podczas niej środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. W związku ze zbiórką została uruchomiona licytacja przejazdu w pierwszym polskim symulatorze tramwaju z w pełni odzwierciedloną kabiną. Wylicytowany przejazd będzie połączony z wykładem na temat budowy i eksploatacji tramwajów oraz obowiązujących przepisów. Podczas jazdy zwycięzca aukcji będzie mógł liczyć na wparcie ze strony wykwalifikowanego instruktora. Taka sesja w symulatorze stanowi także okazję do zapoznania się z zasadami funkcjonowania zbiorowego transportu miejskiego. Organizatorem licytacji jest Katedra Pojazdów Szynowych i Transportu Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.

Działający na Politechnice Krakowskiej pierwszy polski symulator tramwaju NGT6, który powstał na Wydziale Mechanicznym, stanowi wyjątkowe laboratorium badawczo-dydaktyczne. Jego budowa rozpoczęła się w kwietniu 2006 r. W skład urządzenia wchodzi – wykonana od podstaw na wzór oryginalnej – kabina tramwaju, układ projekcji scenerii jazdy, stanowisko instruktażowe oraz specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Podczas wirtualnej przejażdżki można zasymulować wszelkie możliwe niespodzianki, zdarzające się prowadzącym pojazd, jak  np. śliskie tory, wtargnięcie pieszego lub samochodu na drogę czy awaria tramwaju. Projekt jest ciągle rozwijany, dodawane są nowe funkcje i elementy oprogramowania. Od 2021 r. symulator tramwaju wspomaga szkolenie kandydatów na motorniczych krakowskiego MPK.

 

 

Link do aukcji: Poczuj się jak motorniczy w symulatorze tramwaju! - Aukcje WOŚP - Allegro.pl

 

Na zdjęciu, symulator tramwaju / fot. Katedra Pojazdów Szynowych i Transportu

 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners