Unknown

Wykład Laury Schoppe na Politechnice Krakowskiej

Laura Schoppe, amerykańska ekspertka od komercjalizacji, transferu technologii, partnerstwa nauki i biznesu, mająca na swoim koncie wiele wdrożonych innowacyjnych rozwiązań, wystąpi z wykładem na Politechnice Krakowskiej, 16 listopada br.

Bezpłatny dla uczestników wykład zatytułowany „Innovate, Evaluate, Communicate” odbędzie się w przyszłą środę w godz. 16.00-17.00 w sali 101 w budynku Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej przy ul. Podchorążych 1. Spotkanie poświęcone będzie prezentacji autorskiej metody Laury Schoppe. Ekspertka z powodzeniem wykorzystuje ją do poszukiwania rozwiązań technologicznych, odpowiadających wymaganiom rozwojowym produktów i do wprowadzania nowych technologii na międzynarodowe rynki. Uczestnicy spotkania zyskają więc rzadką okazję poznania wartościowych sposobów na zarządzanie niełatwym procesem wdrażania innowacji.

Laura Schoppe jest założycielką i prezeską Fuentek, jednej z czołowych międzynarodowych firm doradczych w dziedzinie transferu technologii. Doradza rządom, korporacjom, uczelniom oraz organizacjom badawczym w Stanach Zjednoczonych, Unii Europejskiej, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Niejednokrotnie miała okazję uczestniczyć w pracach ciał doradczych działających dla Białego Domu. Na University of North Carolina w Chapel Hill ukończyła studia MBA, a tytuł inżyniera w dziedzinie mechaniki i inżynierii lotniczej zdobyła odpowiednio na Carnegie Mellon University oraz na Princeton University.