Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Abraxas - La Strada
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

10.01
2020
Wyjątkowa edycja Czytaj PL już na półmetku!

Wyjątkowa edycja Czytaj PL już na półmetku!

 
Wyjątkowa edycja Czytaj PL już na półmetku!
Jeszcze tylko do 15 stycznia potrwa kolejna edycja największego wydarzenia promującego czytelnictwo w Polsce – Czytaj PL!

Z okazji urodzin akcji organizatorzy przygotowali dla czytelników prezent w postaci dziesięciu bezpłatnych książek do wypożyczenia! Wśród tytułów bestsellery Remigiusza Mroza, wielokrotnie nagradzany, wyróżniony m. in. Nagrodą Conrada, debiut Olgi Hund czy znane i lubiane „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki.
 
 
Na czytelników czeka 10 e-booków i 5 audiobooków. Od kryminałów przez książki obyczajowe, aż po biografię – w puli udostępnionych publikacji każdy znajdzie coś dla siebie. Fanom kryminałów do gustu przypadnie „Ślepiec” Maxa Czornyja oraz „Parabellum. Prędkość ucieczki” Remigiusza Mroza. Pierwsza propozycja to mroczny kryminał, którego akcja osadzona jest w jednej z gdańskich dzielnic, gdzie dochodzi do brutalnego morderstwa. Z kolei „Parabellum. Prędkość ucieczki” to pierwsza część serii opisującej niezwykłą tułaczkę braci Zaniewskich po ogarniętej wojną Europie.
 
 
W książce „Patyki, badyle”, nominowana do Paszportów „Polityki” Urszula Zajączkowska studiuje wzrost, anatomię i ruchy roślin. To opowieść, w której autorka opisuje swoją miłość do przyrody. Konfrontuje podejście człowieka do nich, z tym jak faktycznie funkcjonują – opisuje ich życie, zdolność do przekształcania i język, którym się komunikują.
 
 
Dla młodszych pasjonatek propozycją Czytaj PL jest książka „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy”. To druga odsłona opowieści o niesamowitych kobietach, których dokonania zmieniły bieg historii. Tym razem Anna Dziewit-Meller przedstawia losy między innymi Nelli Bly, Marii Czaplickiej czy Walentyny Tierieszkowej.
 
 
Dla wielbicieli silnych postaci kobiecych ciekawą pozycją jest również „Jaremianka” Agnieszki Daukszy. Autorka, na kartach swojej książki opisała życie jednej z najzdolniejszych polskich artystek XX wieku. Maria Jarema była malarką, rzeźbiarką, graficzką, choreografką i projektantką. Studiowała u Xawerego Dunikowskiego, a także współpracowała z Tadeuszem Kantorem – współtworzyła Grupę Krakowską i teatr Cricot.
 
 
Z kolei „Psy ras drobnych” to debiut literacki Olgi Hund. Jej powieść zdobyła wcześniej Nagrodę Conrada, Nagrodę Gombrowicza oraz była nominowana do Nagrody Literackiej Gdyni. Bohaterką książki jest 28-letnia pacjentka szpitala psychiatrycznego. Autorka oprowadza czytelników po ośrodku, a jej relacja jest prawdziwym, metaforycznym i ironicznym obrazem rzeczywistości.
 
 
Podobnie jak w poprzedniej edycji akcji Czytaj PL i tym razem poziom czytelnictwa w Polsce pomagają zwiększać superbohaterki stworzone przez ilustratora Jana Kallwejta. Tym razem stworzył on dwie postaci inspirowane zarówno wydarzeniami ostatniego roku, który bez wątpienia był rokiem kobiet, jak i bohaterkami z książek Agnieszki Daukszy „Jaremianka” i Olgi Hund „Psy rasy drobnych”, które ukazały się pod patronatem Kraków Miasto Literatury UNESCO. Nowe superbohaterki z supermocami zdobytymi za pomocą czytania będzie można zobaczyć m.in. na grafikach promujących akcję.
 
 
 
Lista dostępnych książek:
  1. Remigiusz Mróz „Parabellum. Prędkość ucieczki” (Wydawnictwo Czwarta Strona)
  2. Andrzej Maleszka „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” (Wydawnictwo Znak)
  3. Max Czornyj „Ślepiec” (Wydawnictwo Filia)
  4. Jędrzej Pasierski „Dom bez klamek” (Wydawnictwo Czarne)
  5. Anna Dziewit-Meller „Damy, dziewuchy, dziewczyny” (Wydawnictwo Znak)
  6. Olga Hund „Psy ras drobnych” (Korporacja Ha!art)
  7. Urszula Zajączkowska „Patyki, badyle” (Wydawnictwo Marginesy)
  8. Evžen Boček „Ostatnia arystokratka” (Wydawnictwo Stara Szkoła)
  9. Anna Przybyłek „Bądź moim światłem” (Wydawnictwo Czwarta Strona)
  10. Agnieszka Dauksza „Jaremianka” (Wydawnictwo Znak)
 
 
Przypomnijmy raz jeszcze - aby za darmo przeczytać 10 książek, trzeba pobrać aplikację Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Akcja trwa od 16 grudnia 2019 do 15 stycznia 2020 roku.
 
 
Źródło informacji: Czytaj.pl
 
 
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners