Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Pretty Reckless - Make Me Wanna Die
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

09.05
2022
Wydział Mechaniczny rozpoczyna współpracę z Glaze Prosthetics

Wydział Mechaniczny rozpoczyna współpracę z Glaze Prosthetics

 
Wydział Mechaniczny rozpoczyna współpracę z Glaze Prosthetics
5 maja br. przedstawiciele Politechniki Krakowskiej podpisali porozumienie o współpracy z firmą Glaze Prosthetics, zajmującą się protetyką kończyn górnych z zastosowaniem druku 3D w technologii MJF – Multi Jet Fusion.

 

Celem kooperacji jest m.in. podniesienie kompetencje studentów kierunków inżynieria wzornictwa przemysłowego i inżynieria medyczna w zakresie praktycznych zastosowań narzędzi w procesach projektowych oraz procesach technologicznych obowiązujących w przemyśle, a także rozwinięcie umiejętności współdziałania studentów z różnych kierunków inżynierskich. 

Projekty koncepcyjne będą realizowane przy współpracy oraz mentoringu osób z firmy Glaze Prosthetics oraz pracowników PK – wyjaśnia mgr inż. Marek Pawłowicz z Laboratorium Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego na WM PK, koordynator współpracy ze strony uczelni. – Studenci będą mieli możliwość przeprowadzenia badań jakościowych w analizie projektowej, np. w formie wywiadów z osobami po amputacjach kończyn, wezmą udział w szkoleniach z metodyki i procesów projektowych, projektowania uniwersalnego czy nowych narzędzi 3D. Dodatkowym atutem będzie także poznanie całego procesu technologicznego z wykorzystaniem druku MJF podczas wizyt studyjnych w firmie Glaze Prosthetics.  
 
Po zakończeniu prac projektowych żacy będą mogli skorzystać z ofert staży, a także pracy, proponowanych przez firmę. Na działaniach podejmowanych w zakresie współpracy zyskają także doktoranci i pracownicy Politechniki Krakowskiej – będą mogli współuczestniczyć w projektach naukowo-badawczych oraz badaniach jakościowych i wytrzymałościowych, a także szkoleniach oraz wizytach dydaktycznych. Z kolei Glaze Prosthetics, specjalizująca się w personalizacji protez dla dorosłych i dzieci, zyska możliwość konsultacji i badań jakościowych oraz konsultacji projektowych nad wybranymi zagadnieniami.  
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners