Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Morning Parade - Carousel
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

05.06
2020
Wydział Inżynierii Lądowej i Wydział Architektury na PK wysoko w rankingu „Buildera”

Wydział Inżynierii Lądowej i Wydział Architektury na PK wysoko w rankingu „Buildera”

 
Wydział Inżynierii Lądowej i Wydział Architektury na PK wysoko w rankingu „Buildera”
Miesięcznik „Builder” ogłosił ranking wydziałów oferujących w swej ofercie kształcenia kierunek budownictwo. Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej znalazł się na drugim miejscu tego zestawienia. PK wyprzedziła tylko Politechnika Warszawska. Z kolei w rankingu dotyczącym architektury, Wydział Architektury PK otrzymał wyróżnienie.
 
W rankingu TOP 10 FOR THE FUTURE oceniono aktywności studentów poszczególnych wydziałów budownictwa i architektury w programie edukacyjnym „Builder for the Future”, adresowanym do młodych architektów i inżynierów budownictwa. Redakcja „Buildera” zwracała uwagę na aktywność studentów m.in. podczas: Dni Młodego Architekta i Inżyniera, warsztatach BIM oraz praktyce na placach budów w ramach case study, a także udział w Konkursie dla Młodych Inżynierów i Konkursie dla Młodych Architektów – wyniki rywalizacji edycji 2019-2020 zostały ogłoszone w ostatnich dniach. Wśród laureatów znalazło się wielu studentów Politechniki Krakowskiej
 
WIL PK Jury Konkursu dla Młodych Inżynierów 2019-2020 (jednego z kryterium rankingu) postawiło przed studentami budownictwa różne zadania, a w tym jedno wspólne: „Projekt, który łączy. Łączy nas kolej”. W kategorii „Autorska odpowiedź młodego inżyniera będąca dla niego wyzwaniem projektowym we wskazanym zagadnieniu i przyjętym przez niego zakresie” 2. wyróżnienie otrzymał Jan Pochopień z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Doceniono go za „Projekt koncepcyjny stalowego mostu kolejowego z wykorzystaniem modelowania parametrycznego”. W tej samej kategorii 3. wyróżnienie (ex aequo) zdobył Mateusz Kruk z WIL PK za „Rowerową trasę średnicową w Krakowie”. Wśród finalistów znalazł się też Wojciech Mleczko, którego „Projekt kolejowego mostu łukowego z jazdą górą, z uwzględnieniem wpływu podatności posadowienia”, otrzymał też 3. nagrodę (ex aequo) w kategorii „Wyróżnienia dodatkowe za zaawansowane rozwiązania IT&BIM i pomysłowość w ich realizacji przyznane przez firmę AEC Design – Lider wdrożeń BIM”. Tę samą nagrodę zdobyła Alicja Franaszczyk za „Model Konstrukcji BIM z wykorzystaniem metod parametrycznych na przykładzie koncepcji arch MCN”.  
 
W VII edycji Konkursu dla Młodych Architektów w zadaniu architektonicznym „Wyzwanie Młodego Architekta” oraz zadaniu wspólnym „Projekt, który łączy. Łączy nas kolej” 3. wyróżnieniem za projekt „Siedlisko ekologiczne jako krawędź chronionego obszaru „Błoto” w Puszczy Niepołomickiej” nagrodzono Wojciecha Bajdałę z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.
 
W TOP 10 FOR THE FUTURE Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej zajął drugie miejsce. Wyprzedziła go Politechnika Warszawska i tamtejszy WIL. Trzecie miejsce przypadło Wydziałowi Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. W zestawieniu najlepszych wydziałów architektury, Wydział Architektury z PK otrzymał wyróżnienie. I miejsce zdobył Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. Na ostateczną ocenę i pozycję w obydwu rankingach wpływ miała także aktywność w inicjatywach własnych wydziałów, którym patronuje „Builder”. 
 
Prowadzony na Politechnice Krakowskiej kierunek architektura oferuje szerokie wykształcenie ogólne, artystyczne i techniczne. Kształtuje umiejętności projektowe oraz kompetencje społeczne w 4 podstawowych blokach: architektury, urbanistyki, planowania przestrzennego oraz ochrony i konserwacji zabytków, wszystkie z uwzględnieniem zagadnień kształtowania krajobrazu. Kierunek architektura na WA PK zajął 2. miejsce w Rankingu Studiów Inżynierskich 2018, przygotowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Dodatkowo architektura na PK jest notyfikowana przez Komisję Europejską. Oznacza to, że dyplomy ukończenia studiów na tym kierunku są uznawane w całej Unii Europejskiej. Absolwenci otrzymują również dyplom Royal Institute of British Architects, dający podstawy do wykonywania zawodu architekta na całym świecie.
 
Na zdjęciach, budynek Wydziału Inżynierii Lądowej PK oraz studenci architektury podczas zajęć / fot. Jan Zych
 
Absolwenci Wydziału Inżynierii Lądowej PK to osoby doskonale przygotowane do pełnienia odpowiedzialnych zadań w branży budowlanej. Współpraca WIL z innymi, krajowymi i zagranicznymi ośrodkami naukowo-badawczymi i uczelniami oraz wiodącymi firmami branży budowlanej zapewnia bieżącą aktualizację wykładanych treści programowych, odpowiadających najnowszym trendom światowym i zapotrzebowaniu na rynku pracy. Studenci mają też możliwość odbycia praktyk w czołowych firmach, m.in. PKP Polskie Linie Kolejowe, Budimex, STRABAG, Skanska, port lotniczy Kraków-Balice. Ponadto studia na Wydziale Inżynierii Lądowej PK umożliwiają zdobycie rzetelnej wiedzy, stanowiącej podstawę do ubiegania się o uprawnienia budowlane.

 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners