Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Cult - Fire Woman
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

03.02
2020
Wydział Architektury: Prezentacja technologii VR i jej zastosowania w projektach BIM

Wydział Architektury: Prezentacja technologii VR i jej zastosowania w projektach BIM

 
Wydział Architektury: Prezentacja technologii VR i jej zastosowania w projektach BIM
W zakładzie Geometrii Wykreślnej i Technologii Cyfrowych (A-43) został zaprezentowany jeden z najnowocześniejszych sprzętów dostępnych na rynku, służących do obsługi środowiska VR (Virtual Reality).

Zajęcia z Technik Komputerowych umożliwiają obecnie  zapoznanie się z najnowszymi trendami i coraz powszechniej używaną w świecie architektury technologią wirtualnej rzeczywistości.
 
W pracowniach komputerowych zostały zorganizowane laboratoria dla studentów programu Erasmus. W ramach zajęć przedstawiono modele istniejących budynków wykonane  na podstawie oryginalnych dokumentacji wykonawczych oraz umożliwiono uczestnikom kursu „zwiedzanie” ich własnych modeli koncepcyjnych, zaprojektowanych przy pomocy oprogramowania Sketchup oraz ArchiCAD. Ponadto zostało zaprezentowane połączenie technologii VR oraz BIM. Studenci mieli okazję zapoznać się z najnowszymi możliwościami koordynacji międzybranżowej na podstawie wirtualnych obiektów z pełną infrastrukturą techniczną i instalacjami. Prezentacje odbyły się w połączeniu oprogramowania Twinmotion z zestawem VR  Valve Index.
 
Dzięki kooperacji Zakładu Geometrii Wykreślnej i Technologii Cyfrowych z firmami zewnętrznymi uczestnicy kursu mogli zobaczyć  między innymi obiekty 3D takie jak Stadion miejski w Tychach czy budynek Astrocentrum w Chełmcu.
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners