Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Gotye - II edycja Polskiego Festiwalu
 



 

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

22.12
2022
Wydział Architektury PK znów otrzymał prestiżowe wyróżnienie

Wydział Architektury PK znów otrzymał prestiżowe wyróżnienie

 
Wydział Architektury PK znów otrzymał prestiżowe wyróżnienie
Kierunek studiów architektura na Politechnice Krakowskiej, ponownie otrzymał prestiżową akredytację Royal Institute of British Architects (Królewski Instytut Architektów Brytyjskich). Prestiżowe wyróżnienie zostało przedłużone o kolejne pięć lat. Wydział Architektury PK posiada istotną akredytację od ponad 20 lat - wciąż jako jedyny w Polsce. To bardzo ważna informacja dla studentów i kandydatów na studia. Absolwenci architektury oprócz dyplomu ukończenia studiów uzyskują także dyplom RIBA, poważany na całym świecie.

Współpraca Politechniki Krakowskiej z RIBA trwa od roku 2000. Wtedy to Wydział Architektury uzyskał akredytację Królewskiego Instytut Architektów Brytyjskich. Początki jego działalności sięgają pierwszej połowy XIX w. Obecnie RIBA działa w skali międzynarodowej, a głównym celem podejmowanych przez Instytut inicjatyw jest służba społeczeństwom poprzez dostarczanie lepszej infrastruktury w oparciu o zasadę zrównoważonego rozwoju. Royal Institute of British Architects zatwierdza programy kształcenia w ponad 50 szkołach architektury w Wielkiej Brytanii. Promuje również innowacyjną i jakościową edukację architektoniczną oraz identyfikuje kursy i egzaminy spełniające standardy niezbędne do rzetelnego przygotowania studentów do praktyki zawodowej.

Na przełomie listopada i grudnia 2022 r. przedstawiciele Instytutu gościli na Politechnice Krakowskiej. Udzielenie akredytacji poprzedziło spełnienie przez Wydział Architektury szczegółowych wymagań ustalonych przez Royal Institute of British Architects, a przede wszystkim potwierdzenie ciągłego rozwoju standardów kształcenia na prowadzonych studiach I i II stopnia oraz w działalności naukowej wydziału. Członkowie komisji mogli m.in. zapoznać się z wystawą prezentującą studenckie projekty i prace realizowane w ramach poszczególnych przedmiotów z programu studiów na kierunku architektura (przede wszystkim projektowych), a także poznać proces i efekty dyplomowania na poziomie inżynierskim i magisterskim. 

Na podstawie zebranych informacji, komisja walidacyjna Royal Institute of British Architects udzieliła Politechnice Krakowskiej akredytacji na kolejne 5 lat - do 2027 r. W związku z tym absolwenci architektury w dalszym ciągu będą otrzymywać dyplom Royal Institute of British Architects, dający podstawy do wykonywania zawodu architekta na całym świecie.
 
Przypomnijmy, że kierunek architektura prowadzony na Wydziale Architektury PK jest również notyfikowany przez Komisję Europejską, co oznacza, że dyplomy ukończenia studiów są uznawane w całej Unii Europejskiej. Ponadto, kierunek uzyskał w 2020 r. Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Doskonały kierunek – doskonałość w kształceniu”, który przyznaje Polska Komisja Akredytacyjna. Studenci architektury na PK otrzymują szerokie wykształcenie ogólne, artystyczne i techniczne w czterech podstawowych blokach: architektura, urbanistyka, planowanie przestrzenne oraz ochrona i konserwacja zabytków – wszystkie z uwzględnieniem zagadnień kształtowania krajobrazu. 
 
 
« powrót
 






 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners