Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

SKUNK ANANSIE - Hedonism (Just Because You Feel Good)
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

03.12
2019
Współpraca Politechniki Krakowskiej z Siemens Mobility

Współpraca Politechniki Krakowskiej z Siemens Mobility

 
Współpraca Politechniki Krakowskiej z Siemens Mobility
Politechnika Krakowska i Siemens Mobility zawarły 28 listopada br. umowę o współpracy na gruncie naukowym i dydaktycznym. Na jej podstawie firma została patronem uruchomionego w tym roku akademickim kierunku studiów inżynieria środków transportu, prowadzonego na Wydziale Mechanicznym.
 
Współpraca dydaktyczna z uczelnią będzie obejmować szeroki obszar działalności firmy Siemens Mobility, która jest światowym liderem produkującym pojazdy szynowe, drogowe i lotnicze, a także tworzącym specjalistyczne rozwiązania w dziedzinie transportu oraz inteligentne systemy w zakresie mobilności i logistyki, zwiększające dostępność infrastruktury, optymalizujące przepustowość, zapewniające właściwe, efektywne kosztowo podejście dla spełnienia wymogów nowoczesnego, ekonomicznego transportu. PK i Siemens podejmą wspólnie tematykę istotną dla kierunku inżynieria środków transportu, dotyczącą przemysłu kolejowego, w tym innowacyjnych technologii wytwarzania i eksploatacji środków transportu, inteligentnych systemów transportowych i rozwiązań w obszarze mobilności, zintegrowanych rozwiązań dla transportu i logistyki.
 
 
Kierunek studiów, któremu patronuje Siemens Mobility, służy przekazaniu specjalistycznej wiedzy dotyczącej budowy i eksploatacji środków transportu wykorzystywanych do przemieszczania osób i ładunków. Studenci poznają m.in. nowoczesne techniki komputerowego wspomagania prac inżynierskich, kształtowania systemów i technologii transportowych, organizacji procesów użytkowania i obsługi technicznej pojazdów lądowych i urządzeń transportowych. Ponadto korzystają z nowoczesnej bazy laboratoryjnej, w tym – opracowanego na PK – pierwszego polskiego symulatora tramwaju. Kształcenie odbywa się w czterech specjalnościach: środki techniczne w logistyce i spedycji, bezpieczeństwo i eksploatacja środków transportu masowego, inżynieria środków transportu przemysłowego i inżynieria pojazdów szynowych. Wszystko to przy ścisłej współpracy z przedsiębiorstwami i instytucjami branżowymi.
 
 
Od 2017 r. Instytut Pojazdów Szynowych Wydziału Mechanicznego PK realizuje rozbudowaną współpracę w zakresie studiów w systemie dualnym (specjalność: inżynieria pojazdów szynowych) z Grupą NEWAG oraz przedsiębiorstwami i instytucjami transportu szynowego: Knorr-Bremse, Medcom‎, MPK Kraków, Urzędem Transportu Kolejowego, Instytutem Kolejnictwa, 3A Mobility, PPG, F.H. Barwa, Symkom, Kolejami Małopolskimi, PKP Intercity, Przewozami Regionalnymi.
 
Fot. Jan Zych
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners