Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

THE TING TINGS - Hang It Up
 



 

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

16.09
2024
Wpływ wiatru, wody i aktywności sejsmicznej na człowieka tematem X konferencji naukowej EEBP

Wpływ wiatru, wody i aktywności sejsmicznej na człowieka tematem X konferencji naukowej EEBP

 
Wpływ wiatru, wody i aktywności sejsmicznej na człowieka tematem X konferencji naukowej EEBP
Katastrofy spowodowane tornadami i huraganami, trzęsienia ziemi, akustyka w środowisku, regulacje prawne oraz przyszłość inżynierii wiatrowej. To kilka ważnych tematów jakie pojawią się na jubileuszowej, 10. edycji International Conference on Enviromental Effects of Buildings and People: Actions, Influences, Interactions, Discomfort (EEBP X). Międzynarodowe grono specjalistów weźmie udział w wykładach i sesjach plenarnych traktujących o najistotniejszych tematach wpływu środowiskowego na człowieka oraz jego otoczenie. Pozna też nowe możliwości badawcze Laboratorium Aeordynamiki Środowiskowej Politechniki Krakowskiej.
 
– Konferencja dotyczy istotnych zagadnień z zakresu wpływów środowiskowych, z którymi borykają się współcześni ludzie mieszkający na terenach silnie zurbanizowanych – mówi dr inż. Maciej Pilch z Laboratorium Inżynierii Wiatrowej Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, sekretarz Komitetu Organizacyjnego 10. edycji wydarzenia.
 
Obrady rozpoczną się wtorek 17 września i potrwają do czwartku. Głównym celem konferencji jest umożliwienie przedstawienia prac i wymiany doświadczeń z zakresu wpływów środowiskowych na budowle i ludzi w różnych grupach tematycznych. Naukowcy omówią np. działania i katastrofy spowodowane huraganami, tornadami, trąbami powietrznymi i wodnymi. Omówią kwestie akustyki budowlanej i środowiskowej oraz zastosowanie CFD w działaniach środowiskowych. Podejmą też wątek kodeksów, norm i standardów, a więc normalizacji wpływów środowiskowych na budynki i ludzi. Inne tematy, które pojawią się w czasie konferencji, obejmują:
 
  • Kombinacje i interakcje wiatru i innych działań środowiskowych (inżynieria śniegowa, unoszenie deszczu i piasku przy wietrze)
  • Wpływy środowiskowe na budowle i konstrukcje (działanie wiatru, obciążenie śniegiem, narastanie lodu i obciążenie lodem, działania termiczne pochodzenia klimatycznego i technologicznego itp.)
  • Lokalne działania wiatru na dachy i pokrycia
  • Nowe techniki pomiarowe wpływów środowiskowych na budowle i ludzi
  • Komfort wiatrowy przechodniów i komfort środowiskowy ludzi w budynkach i ich otoczeniu
  • Ograniczenie rozprzestrzeniania się smogu i zanieczyszczeń powietrza oraz przewietrzanie miast
  • Wpływy termiczne i pożarowe na budynki i konstrukcje
  • Sposoby ograniczania nadmiernego oddziaływania środowiska na budynki i ludzi
  • Energetyka wiatrowa i elektrownie wiatrowe
  • Przepływy wiatru nad złożonym terenem
 
Część obrad odbędzie się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej, większość spotkań zaplanowanych w programie konferencji odbędzie się w Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej WIL PK. Dodatkowym celem wydarzenia jest zaprezentowanie  międzynarodowemu środowisku naukowemu zajmującemu się wpływami środowiskowymi na budowle i ludzi nowego budynku Laboratorium Inżynierii Wiatrowej. Znajdują się tam m.in. unikatowe w skali świata tunele aerodynamiczne: tunel aerodynamiczny energetyki wiatrowej i aerodynamiki budowli (TA1), tunel aerodynamiczny klimatyczny - inżynierii środowiska (TA2) oraz tunel aerodynamiczny wizualizacji przepływów (TA3), których możliwości przedstawią specjaliści z Laboratorium Inżynierii Wiatrowej WIL PK, organizator konferencji.
 
Współorganizatorami są Polskie Stowarzyszenie Inżynierii Wiatrowej i Polska Grupa Inżynierii Śniegowej (we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Inżynierii Wiatrowej). Przewodniczącym komitetu naukowego konferencji jest prof. dr hab. inż. Andrzej Flaga z Laboratorium Inżynierii Wiatrowej Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.
 
 
« powrót
 






 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners