Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Pretty Reckless - Make Me Wanna Die
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

29.07
2020
Włoska willa pięknieje dzięki projektowi studentów PK!

Włoska willa pięknieje dzięki projektowi studentów PK!

 
Włoska willa pięknieje dzięki projektowi studentów PK!
Edyta Makowiec, Martyna Markowicz, Radosław Mazgaj i Magdalena Micek, studenci Politechniki Krakowskiej stworzyli projekt domu i miejsca pracy twórczej dla artystów inspirowany symboliką źródła i wody, który otrzymał wyróżnienie w międzynarodowym konkursie pt. „Hills of the Arts” organizowanym przez platformę Young Architects Competitions.


Zadaniem konkursowym było zaaranżowanie osiemnastowiecznej willi Altosimo pod Turynem na hotel i miejsce pracy twórczej dla artystów. Obszar opracowania obejmował budynek willi oraz działkę do niej przylegającą. Organizatorzy chcieli, aby projekt nie był jedynie hotelem, ale również centrum sztuki, gdzie artyści różnych dziedzin oraz goście będą mogli spotykać się i tworzyć.

woda początkiem tworzenia
 
Jak o inspiracjach mówią autorzy: Głównym założeniem projektu było nawiązanie do symboliki źródła. Woda jest początkiem wszelkiego życia na ziemi. Jako ludzkość nie bylibyśmy w stanie niczego bez niej dokonać. Samo źródło wody jest niczym impuls, bodziec do działania. Tak jak woda ma swoje źródło w jaskini, tak również sztuka miała tam swój początek, kiedy to ludzie pierwotni malowali na ścianach podziemnych grot otaczającą ich rzeczywistość. Mając to na uwadze, sercem „Wzgórza Artystów” stała się jaskinia — miejsce medytacji, gdzie artyści mogą wyciszyć się i rozwijać swoje pomysły.
 
Więcej w artykule, który znajduje się tutaj
 
---
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners