Myslovitz - Dla ciebie

Własny Fundusz Stypendialny: nabór wniosków do 15.01.2021

Program stypendialny jest skierowany do aktywnych naukowo studentów i doktorantów Politechniki Krakowskiej.

O półroczne stypendia mogą się starać studenci i doktoranci, których dorobek powiększy liczbę osiągnięć naukowych PK, m.in. tych ocenianych w procesie ewaluacji dyscyplin naukowych. Prawo do starania się o nowe stypendium ma każdy student i każdy doktorant PK. Podstawą aplikacji jest zgłoszenie maksymalnie dwóch znaczących osiągnięć, które stanowią jedyną podstawę ubiegania się o stypendium z Własnego Funduszu Stypendialnego PK (nie ma żadnych dodatkowych uwarunkowań, np. związanych z terminowanym zaliczaniem kolejnych etapów studiów czy średnią ocen). Ważnym założeniem nowego programu jest, by premiować w nim osiągnięcia studentów, które nie są podstawą przyznania innych stypendiów (np. rektora czy doktoranckich).

Wśród punktowanych osiągnięć – zgodnie z przyjętym regulaminem wypłacania stypendiów – są m.in. publikacje naukowe, aktywny udział w realizowanych w PK projektach NCN, NCBiR, UE, patenty zrealizowane w PK, ukończenie i rozliczenie projektu realizowanego w ramach współpracy z FutureLab PKINTECH PK Sp. z o.o. lub Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości PK, wysokie miejsca w konkursach międzynarodowych lub krajowych.

Nabory wniosków odbywają się dwa razy w roku – zimą (do 15 stycznia) i wiosną (do 15 maja). W 2021 roku na stypendia z własnego funduszu Politechnika Krakowska przeznaczy 200 tys. zł, po 100 tys. w każdym naborze.