Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - BPK
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

04.11
2020
Wieczór dla kinomaniaków w Dworku Białoprądnickim

Wieczór dla kinomaniaków w Dworku Białoprądnickim

 
Wieczór dla kinomaniaków w Dworku Białoprądnickim
Raz w miesiącu – do końca stycznia, Dworek Białoprądnicki prezentuje film dotyczący praw człowieka. Są to produkcje z minionych edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Watch Docs” – prawa człowieka w filmie.

5 listopada o godz. 19.00 Dworek Białoprądnicki zaprasza na film pt. "Ewangelia Eureki". Seans odbędzie się w sali teatralnej (oficyna wschodnia), przy ul. Papierniczej 2. Wstęp jest bezpłatny.
 
O filmie
 
Eureka w Arkansas to amerykańskie miasteczko liczące zaledwie dwa tysiące mieszkańców. Spotykają się tutaj dwa oblicza wiary: ortodoksyjni ewangelicy i wierzący geje, którzy domagają się swojego miejsca w chrześcijańskiej społeczności. To przestrzeń odpowiedzi na pytania o religię, miłość, tolerancję i prawa człowieka.
 
Miasteczko może się pochwalić leczniczymi wodami, wielkim posągiem Chrystusa, pełnymi rozmachu widowiskami pasyjnymi i chrześcijańskimi drag shows. Niedługo mieszkańcy głosować będą nad wprowadzeniem prawa, z pewnością niezrodzonego z ducha pogodnej tolerancji. Można by się więc spodziewać, że reżyserzy zbudują swój film na kontrastach. Nic bardziej mylnego – publiczność obu spektakli trudno rozróżnić, a pełna wrogości polaryzacja wydaje się dalekim światem wielkiej polityki, którą według Pisma z religią mieszał Judasz, nie Jezus, jak w filmie zauważa właściciel sklepu z dewocjonaliami.
 
Ten spektakularny, zabawny, ale i pełen empatii film o miłości, wierze i prawach człowieka przekonuje, że dusza Ameryki nie jest jeszcze stracona.
 
Liczba miejsc na sens jest ograniczona. Organizatorzy proszą o przybycie 15 minut przed wydarzeniem w celu wypełnienia oświadczeń dot. COVID-19.
 
 
O projekcie „Watch Docs”
 
Festiwal jest jedną z największych na świecie imprez filmowych, poświęconych prawom człowieka. W ramach wydarzenia prezentowane są filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Organizatorem Festiwalu „Watch Docs” jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów, które w Polsce ogląda łącznie ponad kilkadziesiąt tysięcy widzów.
 
---
 
źródło: krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners