The Maccabees - Pelican

Weź udział w europejskiej ankiecie dot. studiowania!

Politechnika Krakowska bierze udział w VIII edycji projektu badawczego EUROSTUDENT, którego celem jest analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy.
Cykliczny charakter pomiaru pozwala na uchwycenie trendów, których znajomość jest przydatna w kształtowaniu polityki publicznej w sektorach szkolnictwa wyższego. Każdy student PK ma możliwość wyrażenia swojej opinii poprzez udział w ankiecie. Wypełnienie kwestionariusza zajmuje tylko 20 minut.

Nad metodologią badania prowadzonego w ramach projektu EUROSTUDENT czuwa zespół złożony z przedstawicieli wszystkich państw uczestniczących, pod kierunkiem badaczy z Niemiec, Austrii i Holandii. Polska bierze udział w projekcie już po raz piąty. Badaniem realizowanym metodą ankiety internetowej objętych zostanie co najmniej 10 tys. studentów. Na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki przeprowadza je niezależna agencja badawcza PBS Sp. z o.o., która gwarantuje studentom pełną dyskrecję i poufność. Wyniki badania prezentowane będą wyłącznie w postaci zbiorczych statystyk.

Badanie EUROSTUDENT skierowane jest do wszystkich uczestników studiów: I stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich oraz podyplomowych. Zaproszone są osoby studiujące zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie, a także studiujące na odległość (studia prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość).

Ze względu na dużą liczbę krajów biorących udział w projekcie, raport porównawczy podsumowujący wyniki badania w Europie zostanie opublikowany wiosną 2024 r. Raport polskojęzyczny z poprzedniej edycji badania dostępny jest na stronie: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/podsumowanie-projektu-eurostudent-vii

Opracowania tematyczne oraz raporty porównawcze dostępne są na stronie: www.eurostudent.eu

Ankieta dostępna jest do końca czerwca. Zaleca się wypełnianie jej na ekranie większym niż w smartfonie.