Michal Lebiest - Nocne Rendez Vous

Weź udział w aukcjach od Politechniki Krakowskiej i wspomóż WOŚP!

W tym roku Politechnika Krakowska gra wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! 28 stycznia 2024 r. WOŚP w Polsce i wielu krajach świata zagra pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych.” A na PK w Galerii Gil będzie stacjonował jeden z mających najdłuższe tradycje w Polsce (ponad 20-letnie) sztabów WOŚP, – Sztab WOŚP Kraków – zarejestrowany w tym roku pod numerem 3335.

Dzięki zaangażowaniu naszej wspaniałej Społeczności udało się przygotować naprawdę ciekawą ofertę aukcji. To między innymi wycieczka do Ojcowa zabytkowym samochodem z samym Rektorem, betonowy kajak, a także sesja zdjęciowa z cenionym fotografem. Z kolei miłośnicy tramwajów ponownie będą mogli wziąć udział w licytacji przygotowanej przez Katedrę Pojazdów Szynowych i Transportu Wydziału Mechanicznego. Odnośniki do wszystkich aukcji proponowanych przez PK znajdziecie na stronie Uczelni. Licytacje już ruszyły!

Oczywiście to niejedyny sposób, w który można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Cały czas możecie dołączyć do grona wolontariuszek i wolontariuszy. Aby zbierać datki do tradycyjnej skarbonki zgłoś się do Sztabu WOŚP. Rejestrując się online w iWolontariusz możesz też kwestować w Internecie za pomocą eSkarbonki lub połączyć obie formy. Chętni mogą też przekazać dotację online do skrabonki Sztabu #3335 i zasilić konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania dla:
  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy