Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Roots feat. Cody Chesnutt - The Seed 2.0
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

04.06
2021
Weekend z ekologią – zdobądź wiedzę i… sadzonkę

Weekend z ekologią – zdobądź wiedzę i… sadzonkę

 
Weekend z ekologią – zdobądź wiedzę i… sadzonkę
Najbliższy weekend, 5-6 czerwca, w Krakowie poświęcony będzie ekologii, bo miasto włączy się w obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

W przestrzeni miejskiej pojawią się punkty informacyjne, w których mieszkańcy będą mogli zasięgnąć wiedzy ekologicznej, a także odebrać sadzonkę roślinki ozdobnej.
 
Na stoiska informacyjne z hasłem „O środowisko dbasz, wpływ na klimat masz” będzie można zaglądnąć w sobotę, 5 czerwca w parku Jordana oraz w niedzielę, 6 czerwca w parku Krakowskim. Każdy, kto je odwiedzi, otrzyma bezpłatnie sadzonkę roślinki ozdobnej (ilość ograniczona) oraz uzyska wiedzę na temat:
 
 - bezpłatnego usuwania wyrobów azbestowych
 - programu małej retencji wód opadowych
 - korzystania z odnawialnych źródeł energii, termoizolacji i usług Krakowskiego Centrum Doradztwa Energetycznego
 - ochrony przed polami elektromagnetycznymi,
 - zasad zachowania w razie napotkania dzikiego zwierzęcia.
 
Wydarzenie jest częścią Światowego Dnia Ochrony Środowiska, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. Obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 krajach, w tym w Polsce. Ma na celu pogłębienie świadomości temat ochrony oraz poprawy stanu środowiska naturalnego. Zwraca szczególną uwagę na istniejące problemy oraz niebezpieczeństwo, jakie powstało z lekceważenia skutków naruszenia równowagi ekologicznej. Ma przypominać ludziom o wielkim znaczeniu przyrody oraz odpowiedzialności człowieka za jej obecny stan.
 
---
 
źródło: Krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners