Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - Z Naszej odkurzonej Black Sabbath ( 1970 )
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

18.07
2019
W sobotę X Krakowskie Miniatury Teatralne

W sobotę X Krakowskie Miniatury Teatralne

 
W sobotę X Krakowskie Miniatury Teatralne
Już tylko kilka dni dzieli nas od inauguracji dziesiątej, jubileuszowej edycji Krakowskich Miniatur Teatralnych, organizowanych przez Krakowskie Forum Kultury. Między 20 a 30 lipca czeka nas wyjątkowe wydarzenie na kulturalnej mapie Krakowa, a to za sprawą gwiazd polskiej sceny teatralnej, które zawitają na festiwal!

W tym roku obchodzimy dziesiątą, jubileuszową, edycję Festiwalu. Z biegiem lat wydarzenie zmieniło i rozszerzyło swoją formułę – tytułowe „miniatury” z powodzeniem występują teraz w programie festiwalu razem z wielkoobsadowymi spektaklami. Wszystkie jednak niezmiennie realizowane są przez mistrzów gatunku, angażują najlepszych aktorów polskiej sceny teatralnej i prezentowane są
w Krakowie po raz pierwszy. Z okazji jubileuszu festiwalu, a także obchodów 40-lecia partnerstwa Krakowa i Norymbergi, po raz pierwszy w repertuarze zagości zagraniczny spektakl familijny pt. „Karnawał zwierząt”. Również po raz pierwszy będzie aż tak intensywnie – w ciągu 10 festiwalowych dni zaprezentowane zostanie aż 8 wyjątkowych spektakli!

Festiwal zainauguruje komedia „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)”. Ta żartobliwa sztuka przedstawi Widzom wszystkie dzieła Szekspira w ciągu jednego wieczoru. Będą cytaty z najsławniejszych dramatów i żarty ze stereotypowej znajomości dzieł słynnego twórcy. Śmiech, ale także zadumę i refleksję wzbudzi na pewno spektakl pt. „Kandydat”, z udziałem Piotra Cyrwusa i Grażyny Wolszczak. Jest to błyskotliwy komediodramat, który opowiada historię kandydata na urząd prezydenta oraz jego trenerki. Mniej dowcipny jest monodram pt. „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam” w wykonaniu Ewy Błaszczyk. Aktorka wciela się w nim w postać jednej z najbardziej znanych dziennikarek XX wieku i korespondentki wojennej, która tłumaczyła zawsze, że pisze o wojnie, bo odsłania w ludziach piękno i brzydotę. Drugi repertuarowy monodram – „Moskwa-Pietuszki” – to poetycka podróż w głąb siebie. Jej stacje to kolejne opróżniane butelki, lecz nie jest to tylko pijackie wspomnienie, ale również pełna humoru, ironii i goryczy opowieść o życiu. W głównej roli zobaczymy tutaj mistrzowskiego Mariana Opanię. 

Zupełnie inny charakter ma bohater spektaklu „Kobieta na zamówienie”. To nudny statystyk, który marzy o kobiecie na całe życie. Zabawna komedia z Jackiem Kawalcem, Beatą Zarembianką i Dariuszem Niebudkiem pokazuje, że życie jest przewrotne i czasem nawet najpiękniejsze marzenia mogą przewrócić nasze życie do góry nogami! Kolejna komedia – „Raj dla opornych” – to historia Karola i Barbary (w tych rolach Mirosław Baka i Dorota Kolak), czyli bohaterów „Seksu dla opornych” kilka lat później. Reżyserem spektaklu jest wspaniała Krystyna Janda, a za teksty piosenek odpowiada Jacek Cygan.

Finał Miniatur będzie zaś naprawdę widowiskowy! A to za sprawą spektakularnego musicalu – „Nowy Jork. Prohibicja”. W towarzystwie zespołu muzycznego, w opowieści o narodzinach nowoczesnego świata i historii ogromnej metropolii lat 20. zobaczymy Katarzynę Zielińską, Kacpra Kuszewskiego, Łukasza Przybylskiego i Ewę Konstancję Bułhak. Będzie to muzyczna opowieść o mieście, którym rządzi jazz, mafia i prohibicja.

X Krakowskie Miniatury Teatralne to przegląd różnorodnych sztuk na najlepszych scenach w Krakowie. Organizatorem KMT jest Krakowskie Forum Kultury – Instytucja Kultury Miasta Krakowa. Spektakle obejrzeć można od 20 do 30 lipca w Krakowskim Teatrze Variété, Nowohuckim Centrum Kultury oraz w Teatrze Groteska.

Bilety dostępne są na stronie www.bilety.krakowskieforum.pl oraz w Krakowskim Forum Kultury przy ul. Mikołajskiej 2 w Krakowie.

Szczegółowe informacje i program znajdują się na stronie organizatora – Krakowskiego Forum Kultury oraz na Facebooku.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners