Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Turbo - Dorosle dzieci
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

24.11
2020
„W objęciach paradoksu” – prezentacja tomu wierszy Szymona Wasiłowicza

„W objęciach paradoksu” – prezentacja tomu wierszy Szymona Wasiłowicza

 
„W objęciach paradoksu” – prezentacja tomu wierszy Szymona Wasiłowicza
30 listopada odbędzie się wirtualne spotkanie poświęcone tomikowi wierszy „W objęciach paradoksu”.

Jego autorem jest Szymon Wasiłowicz, niewidomy krakowski poeta, który wraz ze stowarzyszeniem na rzecz wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym „Świstak” wydał zbiór, a także przygotował audiobook we współpracy z licznym gronem lokalnych twórców i artystów.
 
Szymon Wasiłowicz ma już za sobą debiut literacki. Pochodzący z wydanego w 2017 roku tomu wierszy „Alter Ego” utwór „Gdzie jest Betlejem” doczekał się nawet aranżacji muzycznej Aleksandry Stano.
 
Poeta wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym „Świstak” pracuje aktualnie nad wydaniem drugiego zbioru swoich wierszy zatytułowanego „W objęciach paradoksu”. Zaproszenie do współpracy przyjęło grono lokalnych artystów. Recenzję tomu napisał krytyk literacki i poeta Andrzej Warzecha, ilustrację okładki przygotowała artystka Anna Siek, a opiekę merytoryczną nad wydaniem sprawowała pisarka Ewa Stadtmuller. Skład wydawniczy wzbogacą ilustracje udostępnione przez artystów Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych.
 
Marzeniem Szymona Wasiłowicza było, by jego twórczość docierała do jak najszerszego grona odbiorców, stąd pomysł na audiobook z artystyczną interpretacją wierszy, w przygotowanie której zaangażowali się artyści i przyjaciele autora.
 
 
Efekty wspólnej pracy będzie można poznać podczas wirtualnego spotkania autorskiego zaplanowanego na poniedziałek, 30 listopada na godz. 18.00. W wydarzeniu można wziąć udział za pośrednictwem profilu stowarzyszenia na Facebooku.
 
---
Źródło: Krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners