Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - KULTYWATOR
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

12.03
2019
W czwartek Dzień Liczby Pi

W czwartek Dzień Liczby Pi

 
W czwartek Dzień Liczby Pi
14 marca Politechnika Krakowska po raz ósmy włączy się w obchody Dnia Liczby Pi. Na odwiedzających Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki czeka wiele atrakcji – przede wszystkim kolejna próba pobicia rekordu recytacji rozwinięcia liczby Pi, ale także konkurs układania kostki Rubika na czas czy tradycyjne Pi Pie.

Liczba Pi jest jedną z najsłynniejszych w matematyce – określa stosunek obwodu koła do jego średnicy. Jej niewymierność stanowi podstawę do rozważań wielu matematyków, a innym daje szansę na wykazanie się. Od lat nieliczni rywalizują w recytacji z pamięci liczb występujących po przecinku, stanowiących tzw. rozwinięcie dziesiętne liczby.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w konkursach mogą dokonać zgłoszenia za pomocą internetowego formularza.

Obecny rekord na PK  – 2333 cyfry po przecinku – został ustanowiony w ubiegłym roku przez Piotra Sterca, studenta z Wrocławia, który pobił o blisko 400 cyfr poprzedni rezultat z 2014 r., należący do Dawida Wójcika. Wydarzenie rozpocznie się na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej o godz. 11:00. Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na FB wydarzenia. Zapraszamy również do obejrzenia relacji video z edycji roku 2018.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners