Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

28.11
2019
Uroczyste zapalenie choinki na Rynku Krakowskim

Uroczyste zapalenie choinki na Rynku Krakowskim

 
Uroczyste zapalenie choinki na Rynku Krakowskim
Już w sobotę, 30 listopada, na Rynku Głównym odbędzie się uroczyste zapalenie światełek na drzewku świątecznym. Żywą choinkę, podobnie, jak w poprzednim roku, przyozdobią elementy przypominające pawie oko i migoczące światełka. Ozdoby świąteczne pojawią się także w wybranych miejscach na terenie całego miasta.
 
Program atrakcji na Rynku Głównym rozpocznie o godz. 16.30 występ Magdy Steczkowskiej z Chórem Rodzinnym im. Jana Pawła II. Artystka wystąpi na ustawionej na Rynku Głównej dużej scenie. Jednocześnie, na małej scenie rozpoczną się zabawy i animacje dla dzieci.
 
Świąteczne drzewko stanie obok bazyliki Mariackiej. Uroczyste zapalenie światełek zaplanowano na godz. 17.15.
 
W bezpośredniej okolicy Rynku Głównego, ronda Matecznego oraz na placu Centralnym im. Ronalda Reagana udekorowane zostaną lampy. Na ulicach Floriańskiej, Siennej, Grodzkiej, Brackiej, Szewskiej i Sławkowskiej pojawią się elementy podwieszane – motyw pawiego pióra, zwieńczony charakterystycznym „okiem” oraz zaśnieżone gałązki „młodopolskie”. Nie zabraknie też charakterystycznego napisu świetlnego KRAKÓW. Zobaczymy tym razem go na placu Szczepańskim. Cała dekoracja świetlna to niemal milion lampek.
 
Przypomnijmy, unikatową formę dekoracji ponownie nadadzą młodopolskie inspiracje czerpane z dzieł Stanisława Wyspiańskiego i Zofii Stryjeńskiej. Motywem przewodnim są pawie pióra, które nawiązują do projektu szyldu krakowskiej kawiarni artystycznej „Paon” autorstwa Wyspiańskiego. Z drugiej strony będą to zgeometryzowane formy wypełniające elementy dekoracji przywodzące na myśl grafiki i obrazy najbardziej znanej polskiej plastyczki dwudziestolecia międzywojennego Zofii Stryjeńskiej. Kolorystyka całej dekoracji nawiązywać będzie do barw charakterystycznych dla miasta.
 
Więcej o wydarzeniu dowiemy się również ze strony na Facebooku.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners