Mela Koteluk - MELODIA ULOTNA

Upalny weekend? Wytchnienie znajdziesz nie tylko nad wodą

Autobusem w dolinki podkrakowskie? Noc Teatrów, fitness w cieniu drzew w parku Lotników Polskich, a może wieczór w Arenie Garden? Pomysłów, jak spędzić przedwakacyjny weekend jest wiele. Pamiętajcie: temperatura w naszym mieście może osiągnąć nawet 32 stopnie Celsjusza. Uważajcie na upał i szukajcie wytchnienia... nie tylko nad wodą.

Wsiądź do autobusu i pojedź do zoo lub lasu

W najbliższy weekend, 19 i 20 czerwca, będą kursować autobusowe linie rekreacyjne do Będkowic, Ojcowa i Puszczy Niepołomickiej. Zostaną uruchomione także dodatkowe kursy linii nr 134, a także linia wspomagająca nr 434 na trasie do ogrodu zoologicznego.

Szczegółowy rozkład jazdy linii rekreacyjnych znajdziesz tutaj.

Weekendowy maraton fitness

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, do krakowskich parków wraca życie – miejskie tereny zielone to przecież świetne miejsca do piknikowania, odpoczynku, integracji i wspólnych treningów. W weekend 19 i 20 czerwca kolejno w parku Jordana i parku Lotników Polskich odbędzie się bezpłatny maraton fitness, który dla kampanii #KrakówWFormie poprowadzi zawodowa trenerka Dominika Waksmundzka.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Spędzaj lato w Arenie Garden

Aktywny wypoczynek dla dzieci i dorosłych, warsztaty, pokazy, gry i zabawy, koncerty, stand-upy, spektakle i oczywiście mnóstwo pysznego jedzenia! Zapraszamy do Areny Garden przy TAURON Arenie Kraków.

Godziny otwarcia strefy:

poniedziałek–środa, w godz. 13.00–23.00

czwartek–piątek, w godz. 13.00–24.00

sobota, w godz. 11.00–24.00

niedziela, w godz. 11.00–23.00

Food trucki działają do godz. 21.00, a w piątki i soboty do godz. 22.00.

Poznaj program wydarzeń na najbliższe dni tutaj.

Noc Teatrów – z 19 na 20 czerwca

63 spektakle i przedsięwzięcia teatralne, w tym siedem przedstawień plenerowych, zaangażowanie 12 teatrów instytucjonalnych oraz ponad 30 teatrów i grup nieinstytucjonalnych – w nocy z 19 na 20 czerwca cały Kraków stanie się wielką sceną teatralną. To wszystko za sprawą XIV edycji Nocy Teatrów.

Program wydarzenie znajdziesz tutaj.

Krakowskie Kameralne Spotkania Muzyczne

Gościem pierwszego spotkania, które odbędzie się w sobotę, 19 czerwca, o godz. 18.00 w Krakowskim Forum Kultury, na ul. Mikołajskiej 2, będzie Monika Korybalska – solistka Opery Krakowskiej, a towarzyszyć jej będą Olga Tsymbaluk – fortepian i Dmytro Holovenko – gitara.

Więcej informacji tutaj.

Fontanna nad Zalewem Nowohuckim

Pływające fontanny na Zalewie Nowohuckim działają już w pełni i każdy ma możliwość samodzielnego uruchomienia multimedialnego pokazu wody, muzyki i światła. Do uruchomienia pokazu konieczna jest prosta w obsłudze aplikacja. Urzekający spektakl pływających fontann można uruchomić znajdując się w ich pobliżu. Jak to zrobić? Sprawdź tutaj.

Trenuj w Krakowie

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zaprasza na kolejne zajęcia w ramach projektu „Trenuj w Krakowie!”, stanowiącego element miejskiej kampanii „Kraków w formie”. W niedzielę, 20 czerwca, odbędzie się trening biegowy i zajęcia dla najmłodszych.

Szczegóły tutaj.

Złap kondycję z przewodnikiem „Kraków w formie”!

Szukasz ciekawych miejsc do uprawniania sportu i rekreacji? Chciałbyś skorzystać z dobrej pogody i poćwiczyć poza domem? Lubisz wycieczki rowerowe, fitness w parku, biegi? Masz ochotę na wypoczynek w zieleni i nad wodą? Wszystko to możesz mieć w zasięgu miasta. Po motywację i pomysły sięgnij do najnowszej miejskiej publikacji – przewodnika po rekreacyjnej i sportowej ofercie Krakowa 2021/2022 adresowanego do wszystkich krakowian: dzieci, młodzieży, rodzin i seniorów.

Źródło: Krakow.pl
photo credit: Krakow.pl