Meek, Oh Why? x Sarsa - Zachód

Uniwersytet Dzieci wyróżnił prof. Janusza Mikułę

Profesor Janusz Mikuła z Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, współtwórca geopolimeru, otrzymał wyróżnienie Fundacji Uniwersytet Dzieci w kategorii „wykład”.

24 września br. zostały wręczone nagrody dla Wykładowców Roku 2015/2016 Uniwersytetu Dzieci. Tytuły wykładowców roku otrzymali przedstawiciele nauki, którzy w minionym roku akademickim prowadzili zajęcia na Uniwersytecie Dzieci. Wyróżnienie to jest wyjątkowe, ponieważ nagrody ulubionym wykładowcom przyznają właśnie mali studenci. Dzieciaki wybierają swoich ulubionych wykładowców spośród grona ponad 500 naukowców.

Dr hab. inż. Janusz Mikuła, prof. PK otrzymał od swoich słuchaczy wyróżnienie za przygotowanie i wygłoszenie wykładu „Czy istnieje materiał, którego nie da się zniszczyć?”, w przystępny i interesujący sposób opowiadającego o najnowszych odkryciach naukowych.  Przypomnijmy, że zespół pod kierunkiem prof. Janusza Mikuły stworzył geopolimer zwany sztucznym kamieniem – niezwykle wytrzymały i przyjazny dla środowiska materiał. Wynalazek ten posłużył m.in. do zagospodarowania Ogrodu Sensorycznego działającego w ramach Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie - siedziby Stowarzyszenia „jestem ZA”, działającego na rzecz osób z zespołem Aspergera. Profesor Mikuła jest także laureatem plebiscytu „Krakowianin roku 2015”.