Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - NowineX
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

06.12
2018
UNESCO i krakowskie szopki

UNESCO i krakowskie szopki

 
UNESCO i krakowskie szopki
Zwyczaj budowy szopek bożonarodzeniowych w Krakowie znalazł się na Reprezentatywnej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jest to pierwszy tego typu wpis na temat niematerialnego dziedzictwa z Polski.

Na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO znalazły się dotychczas zwyczaje takie jak rumba z Kuby, portugalski śpiew fado, chińska kaligrafia czy dieta śródziemnomorska. Choć szopki bożonarodzeniowe powstają w wielu krajach, te krakowskie są wyjątkowe - tak twierdzą nie tylko ich lokalni twórcy. Właśnie to jest według konstruktorów główną przyczyną wyróżnienia.

76. Konkurs Szopek Krakowskich odbędzie się w czwartek, 6 grudnia, na Rynku Głównym w Krakowie. Po hejnale o godz. 12.00, korowód twórców przejdzie wokół Rynku Głównego przed estradę, na której odbędzie się prezentacja szopek. Ogłoszenie wyników w kategorii „Dorośli” nastąpi w niedzielę, 9 grudnia, o godz. 14.00 w sali audytoryjnej Kupferhaus w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35).

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners