Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

23.10
2020
Uczta Mozarta w Filharmonii Krakowskiej

Uczta Mozarta w Filharmonii Krakowskiej

 
Uczta Mozarta w Filharmonii Krakowskiej
To już dziś! Dokładnie w piątek 23 października o godz. 19.30 i w sobotę 24 października br. o godz. 18.00 na prawdziwą ucztę dla admiratorów geniuszu Wolfganga Amadeusa Mozarta zaprasza Filharmonia Krakowska.
 
Orkiestra Filharmonii Krakowskiej poprowadzona od pulpitu przez koncertmistrzynię Joannę Konarzewską, wraz z wyjątkowymi solistami – sopranistką Agnieszką Kozłowską i bas-barytonem Robertem Gierlachem, zaprezentuje bowiem najbardziej znane fragmenty oper tego wielkiego twórcy.
 
Korowód barwnych bohaterów mozartowskich rozpoczyna służący Figaro i jego narzeczona Zuzanna, śledzeni przez zazdrosnego Hrabiego Almavivę (Wesele Figara). Tuż za nimi podążają rozpustny Don Giovanni i niewinna Zerlina (Don Giovanni), by za chwilę ustąpić miejsca księżniczce Paminie, córce Królowej Nocy. Orszak zamyka słynna para: Papagena i jej ukochany ptasznik Papageno (Czarodziejski flet)”, jak pisze Dorota Staszkiewicz. Repertuar operowy uzupełnią ponadto młodzieńcze symfonie -  F-dur z  numerem 43 katalogu Köchla i Es-dur KV 16.
 
Nie będzie to jednak jedyna propozycja mozartowska, jaką Filharmonia Krakowska przygotowała na najbliższy okres. Stali melomani przyzwyczajeni są już bowiem do tego, z okazji Dnia Wszystkich Świętych w filharmonicznym repertuarze pojawia się Requiem d-moll Mozarta, najsłynniejsza msza żałobna w historii muzyki. W tym sezonie koncertowym to niezwykłe dzieło zabrzmi dwukrotnie – w piątek 30 października o godz. 19.30 i w sobotę 31 października o godz. 18.00. Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej poprowadzi dyrygent młodego pokolenia, Dawid Runtz, zaś w partiach solowych usłyszymy Katarzynę Guran (sopran), Aleksandrę Kalicką (alt), Bartłomieja Chorążego (tenor) i Wojciecha Tabisia (bas).  
 
Koncerty odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego wynikających z przynależności do strefy czerwonej – zgodnie z rozporządzeniem.
 
---
 
źródło: Biuro Prasowe UMWM / Maloposka.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners