Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

09.11
2020
Tydzień patriotyczny na Zamku Królewskim na Wawelu

Tydzień patriotyczny na Zamku Królewskim na Wawelu

 
Tydzień patriotyczny na Zamku Królewskim na Wawelu
Zamek Królewski na Wawelu w tym roku uczci Narodowe Święto Niepodległości „Tygodniem patriotycznym” trwającym od 9 do 15 listopada. W ramach wydarzenia zaplano­wano szereg działań, w których będzie mógł uczestniczyć każdy. Wszystko po to, by skłonić do refleksji nad szeroko rozumianymi dziś postawami patriotycznymi.

  

  

Podczas „Tygodnia” dla młodzieży przygotowano warsztaty artystyczne w formie zajęć on-line trwające od 9 do 13 listopada. W tym samym czasie rodziny będą mogły wziąć udział w konkursie historycznym na facebookowym profilu Wawelu. Natomiast w niedzielę, 15 listopada o godz. 18.00 melomani wysłuchają koncertu z Sali Senatorskiej Zamku w formie transmisji on-line.
 
Na program kameralnego występu zło­żą się kompozycje Fryderyka Chopina w autorskich aranżacjach i orkiestracjach Stanisława Słowińskiego. W programie również szereg pieśni z udziałem Joanny Słowińskiej; legionowych i żołnierskich; zrodzonych w przededniu odzyskania niepodległości. Obok ekspozycji genialnych fraz i tematów Chopina w nowych opracowaniach znajdzie się również miejsce na twórczą reinterpretację i improwizacje inspirowaną twórczością jednego z najważniejszych i najbardziej uwielbianych polskich kompozytorów. Liderowi zespołu i autorowi aranżacji towarzyszy zespół złożony z najwybitniejszych przedstawicieli młodej europejskiej sceny jazzowej oraz InfraArt Chamber Orchestra; orkiestra złożona z absolwentów wiodących europejskich uczelni muzycznych.
 
Dodatkowo na Wzgórzu Wawelskim w poniedziałek, 9 listopada od godz. 10.00 do 15.00 zorganizowany zostanie mobilny punkt krwiodawstwa, zachęcając wszystkich do ratowania życia i zdrowia potrzebujących. To jedna z dostępnych dziś form, by wykazać się bohaterstwem w szczególnym czasie.
 
Każdy, kto odda krew na Wzgórzu Wawelskim oraz w krakowskim centrum krwiodawstwa od 9 do 14 listopada, otrzyma pamiątkowe upominki. Nagrodzeni zostaną również uczestnicy warsztatów i zwycięzcy konkursu historycznego, którzy otrzymają m.in. komiks o dziejach Zamku i Wzgórza Wawelskiego.
 
Więcej informacji na temat koncertu, warsztatów artystycznych i konkursu historycznego w ramach „Tygodnia patriotycznego” na stronie internetowej wawel.krakow.pl    

 

---

źródło: Krakow.pl

  

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners