Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Dźwięki Wątpliwej Jakości
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

17.08
2020
Tydzień Indonezji

Tydzień Indonezji

 
Tydzień Indonezji
17 sierpnia Indonezyjczycy będą świętować 75. rocznicę niepodległości swojej ojczyzny – największego kraju wyspiarskiego na świecie i turystycznego raju szczycącego się bogatym dziedzictwem kulturowym oraz niezwykle prężną gospodarką.

 

Przedsmakiem „Tygodnia Indonezji” był przeprowadzony w lipcu konkurs kulinarny na polsko-indonezyjskie danie kuchni Fusion. Na organizowany przez Ambasadę Indonezji konkurs nadesłano wiele ciekawych przepisów z całej Polski, w tym także z Krakowa. Atrakcyjne propozycje oparte były na elementach charakterystycznych dla sztandarowych pozycji kulinarnych z obu krajów. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 24 sierpnia.
 
Jednym z kluczowych punktów programu prezentacji Indonezji w naszym kraju jest wystawa fotograficzna pt. „Indonezja: Portret Różnorodności i Religijnej Harmonii”, którą można obejrzeć w Kopalni Soli „Wieliczka” między 19 sierpnia a 6 września oraz tutaj. Autorom prac, czyli studentom, dziennikarzom i zagranicznym fotografom udało się uchwycić niezwykłe momenty różnorodności i religijnej harmonii w rozmaitych regionach Indonezji. Na wystawie znalazły się także, udostępnione przez Polską Agencję Prasową, unikalne archiwalne fotografie dokumentujące wizytę prezydenta Republiki Indonezji w naszym kraju w 1959 roku oraz zdjęcia reporterskie relacjonujące ubiegłoroczną wizytę Minister Spraw Zagranicznych Republiki Indonezji.
 
Z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią część programu realizowana będzie w formacie on-line na profilach Ambasady Indonezji w mediach społecznościowych (Facebook; Twitter; Instagram; YouTube). W ramach wydarzenia media publiczne wyemitują także atrakcyjne programy i audycje poświęcone Indonezji. 
 
Ważnym elementem programu jest konferencja biznesowa „Możliwości dwustronnej współpracy gospodarczej po pandemii COVID-19”, która odbędzie się we wtorek, 25 sierpnia za pośrednictwem platformy Zoom. W konferencji udział wezmą m.in.: Wiceminister Spraw Zagranicznych Indonezji, Szef Indonezyjskiego Centrum Promocji Inwestycji w Londynie, Dyrektor Departamentu Azji Pacyfiku polskiego MSZ i Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja.
 
Ambasada Republiki Indonezji zachęca do odwiedzenia wspaniałej wystawy pt. „Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza” prezentowanej w krakowskim Międzynarodowym Centrum Kultury i odszukania ilustracji indonezyjskich zwierząt. Można wytropić m in. rysunki roślin: banana zwyczajnego, kakaowca właściwego i ponętlinu, ptaków: astrapii czarnej, żałobnicy palmowej i kakadu palmowej oraz ryb: gurami olbrzymiego i argusa zielonego, a także ciekawego ssaka langura kasztanowego i występującego jedynie w Indonezji urodziwego motyla papilio deiphobus.
 

W tym roku przypada także 65-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych Polski i Indonezji. W związku z obiema rocznicami w dniach 23-28 sierpnia Ambasada Republiki Indonezji w Polsce przy współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP organizuje „Tydzień Indonezji”.

W ramach „Tygodnia Indonezji” między 23 a 29 sierpnia Ambasada Indonezji oraz Cafe NOWA Księgarnia zapraszają do Nowej Huty na os. Zgody 7, gdzie będzie można otrzymać filiżankę pysznej indonezyjskiej kawy (warunkiem jest umieszczenie w mediach społecznościowych odpowiednio oznaczonego selfie wykonanego przy plakacie promocyjnym Ambasady wyeksponowanym w kawiarni). Delektując się „czarnym złotem”, w wakacyjnej atmosferze, będzie można zwiedzić jednocześnie kawałek Indonezji, bo akcji promocyjnej towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna prezentująca najpiękniejsze zakątki tego fascynującego kraju.
 
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, objął wydarzenie honorowym patronatem, a jego wystąpienie adresowane do organizatorów przedsięwzięcia będzie emitowane 23 sierpnia podczas warszawskiej inauguracji (transmitowanej również w Indonezji). 

---
 
Źródło: Krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners