Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Alex Clare - Too Close
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

13.11
2020
„Twierdza Kraków. Piękno nieoczywiste” – wykład on-line

„Twierdza Kraków. Piękno nieoczywiste” – wykład on-line

 
„Twierdza Kraków. Piękno nieoczywiste” – wykład on-line
„Twierdza Kraków. Piękno nieoczywiste” to tytuł wykładu Piotra Opalińskiego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 listopada, o godz. 16.00. Spotkanie będzie transmitowane na profilu Pałacu Krzysztofory na Facebooku.

„Fortyfikacje były obecne w Krakowie od czasów najdawniejszych. Przez wieki trwały w symbiozie z miastem, kształtując jego przestrzeń w ramach kolejnych założeń obronnych. Większość zbudowanych w drugiej połowie XIX w. warowni nadal wywiera wyraźny wpływ na otoczenie inspirując dzisiejszych projektantów. Wykład zaprezentuje specyficzną estetykę zabytkowych umocnień. Piękno w części utracone, otoczone tajemnicą, zapomniane, a nawet w pewnym okresie negowane. Zapoznamy się geometrią wybranych założeń obronnych oraz z ich oryginalną architekturą. Piękno postaramy się dostrzec na każdym poziomie fraktalnie zaprojektowanej twierdzy. W jakości i estetyce detalu, w formie narysu, jak również w mistrzowskim sposobie ukrycia pośród zieleni monumentalnych kubatur fortecznych” –  zachęcają organizatorzy z Muzeum Krakowa.
 
Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu Pałacu Krzysztofory.  
 
---
fot. Jan Graczyński
źródło: krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners