Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Amanda Palmer - The Killing Type (radio edit)
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

10.12
2020
Trwają zgłoszenia do 10. edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka!

Trwają zgłoszenia do 10. edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka!

 
Trwają zgłoszenia do 10. edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka!
To już jubileuszowa 10. odsłona ogólnopolskiego konkursu dla młodych dziennikarzy, którego organizatorem są studenci dziennikarstwa UPJP2 w Krakowie.

Inicjatywa Konkursu narodziła się tuż po tragicznej śmierci studenta dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie - młodego i utalentowanego Bartka Zdunka. W swoim krótkim życiu napisał wiele wierszy i artykułów, które opublikowano dopiero po jego śmierci, w zbiorze pt. “W cieniu ciszy”.
 
Historia życia Bartka i pozostawiona twórczość skłoniła jego rówieśników do zainicjowania Nagrody Młodych Dziennikarzy. Celem organizatorów było zachęcenie młodych ludzi do przedstawienia swojej artystycznej kreatywności światu poprzez wzięcie udziału w Konkursie, a przede wszystkim – udowodnienie, że nie warto chować swojego talentu do szuflady.
 
To jest Konkurs niezwykły, bo rozwija się tak dosyć paradoksalnie: dojrzewa, a jest ciągle młody, przemierza różne sceny i scenografie, a jest wciąż rozpoznawalny i jedyny w swoim rodzaju, zmienia szaty, ale pasja w nim zostaje ta sama. Rośnie nam liczba laureatów, a wciąż czujemy się jak w jednej, coraz większej rodzinie. Za chwilę naszymi laureatami będą młodzi twórcy urodzeni już w XXI wieku, czy to nie jest fascynujące? - mówi Krzysztof Gurba, pomysłodawca Konkursu.
 
1 grudnia ruszyły zgłoszenia do jubileuszowej 10. edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka w kategoriach: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku im. Pawła Migasa, Reportaż po debiucie i Młodzi Twórcy Filmowi im. ks. Andrzeja Baczyńskiego.
 
Do wzięcia udziału w konkursie Nagroda Młodych Dziennikarzy zachęcają tegoroczne koordynatorki tej inicjatywy – Izabela Witek i Natalia Prokop: To już jubileuszowa edycja! Bardzo cieszymy się, że konkurs corocznie cieszy się zainteresowaniem i pomaga odkrywać kolejne dziennikarskie talenty. Mamy nadzieję, że i w tym roku nie zabraknie zaskakujących tematów podjętych w materiałach nadesłanych przez młodych, zdolnych dziennikarzy. Na przestrzeni tych 10 edycji zmieniło się wiele, ale jedno pozostaje niezmienne: czekamy właśnie na Was – na ludzi pełnych inspiracji, którzy odważą się spróbować swoich sił i wyślą swoje zgłoszenie do Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka! Konkurs to strzał w dziesiątkę! Nie czekaj i zgłoś się już dziś!
 
W ostatniej edycji laureatem w kategorii “Reportaż po debiucie” został Adrian Burtan, autor reportażu “Powolny proces umierania”, który poświęcił aktorce Dorocie Ruśkowskiej, walczącej z chorobą nowotworową oraz towarzyszącymi jej wyzwaniami i przeszkodami. O Konkursie mówi z entuzjamem: Gdy poszedłem na studia i słyszałem o Konkursie im. Bartka Zdunka, pomyślałem, ze fajnie byłoby wziąć w nim udział, a może coś osiągnąć. Udało się zrealizować oba te cele, za co jestem wdzięczny i bardzo zadowolony.
 
Od kilku lat niezmienni pozostają organizatorzy Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Tradycyjnie są to: Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz redakcja Gościa Niedzielnego. Partnerem Konkursu jest Fundacja Świętej Jadwigi.
 
Na zwycięzców czeka pula nagród w wysokości 4 tysięcy złotych. Czas nadsyłania zgłoszeń w 4 kategoriach upływa 5 marca 2021 r.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners