Radio Nowinki - WorekBuszu

Trwa rekrutacja na Politechnikę Krakowską

Przypominamy, że rekrutacja na Politechnikę Krakowską trwa. Na kandydatów czeka 25 kierunków studiów i ponad 5 tysięcy miejsc na studiach I i II stopnia. W ofercie uczelni są również nowości.

W tegorocznej ofercie PK po raz pierwszy znalazł się kierunek odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna, jest też 5 nowych specjalności: inżynieria pojazdów szynowych, analityka danych, inżynieria dróg wodnych, energy systems and machinery, innowacyjne technologie chemiczne.

Rekrutacja na Politechnikę Krakowską rozpoczęła się 1 czerwca br. i odbywa się elektronicznie za pośrednictwem formularza  na stronie internetowej uczelni (www.pk.edu.pl) w dziale „Rekrutacja”. Tam też można znaleźć wykaz i wzory wszelkich potrzebnych dokumentów, harmonogram oraz ofertę edukacyjną poszczególnych wydziałów. Pomocny będzie także dedykowany kandydatom portal: maturzysta.pk.edu.pl.

Przypominamy, że na architekturę obowiązuje egzamin wstępny z rysunku, a na architekturę krajobrazu - portfolio. Dla kandydatów na kierunek inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym, którzy złożą portfolio, odbędzie się egzamin wstępny.

Więcej informacji na: rekrutacja.pk.edu.pl.