Radio Nowinki - Z Naszej Odkurzonej _ Skaldowie Live in Leningrad 1972

Trwa rejestracja do programu Buddy!

Erasmus Student Network PK poszukuje wolontariuszy do programu Buddy. Ich zadaniem będzie wspieranie studentów z wymian zagranicznych, którzy przyjechali na Politechnikę Krakowską. Program jest okazją do nauki języków i możliwością nawiązania zagranicznych przyjaźni. Rejestracja wolontariuszy kończy się 14 lutego br.

W ramach programu Buddy przyjeżdżającemu na Politechnikę Krakowską studentowi zostaje przydzielony wolontariusz, który pomaga mu „stawiać pierwsze kroki” w Krakowie i na uczelni. Wsparcie to dotyczy podstawowych kwestii, taki jak np. odbiór z lotniska/dworca, oprowadzenie po mieście i uczelni czy pomoc w zakwaterowaniu i załatwianiu różnych spraw na uczelni. Wolontariusz staje się więc osobą pierwszego kontaktu dla przydzielonego mu studenta zagranicznego, w szczególności w jego pierwszych dniach pobytu w Krakowie i na Politechnice.

Rejestracja do programu odbywa się za pomocą platformy Buddy System, która usprawnia i ułatwia proces dobierania studentów zagranicznych do wolontariuszy z Politechniki. Po zakończeniu rekrutacji zarejestrowane osoby otrzymają e-mail z potrzebnymi materiałami i informacjami, a następnie powiadomienie z Buddy Systemu o osobie, która została im dobrana. Zarejestrować można się do 14 lutego br. Osoby, które brały udział w programie w poprzednich semestrach i nadal chcą w nim uczestniczyć powinny zaktualizować dane w swoim profilu w Buddy System.

Szczegółowe informacje o programie można uzyskać kontaktując się z ESN PK mailowo (adres: buddy.pk@esn.pl ) lub poprzez Facebooka.