Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach

2023
Trwa głosowanie w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Projekty zgłosił AZS PK

Trwa 6. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Każdy mieszkaniec Małopolski może zdecydować, które zadania będą realizowane w kolejnych latach. Do wyboru jest ok. 200 propozycji, a wśród nich dwa projekty zgłoszone przez Klub Uczelniany AZS Politechnika Krakowska.

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do 16 czerwca głosy można oddawać stacjonarnie lub korespondencyjnie, a nieco dłużej, bo do 18 czerwca będzie można głosować przez Internet. W tej edycji mieszkańcy Małopolski mogą oddać dwa głosy – jeden o zasięgu ogólnowojewódzkim, a drugi na zadanie regionalne.

Wśród zgłoszonych w tej edycji projektów znajdują się też dwa projekty przygotowane przez Klub Uczelniany AZS Politechnika Krakowska we współpracy z AZS UEK oraz AZS ANS Tarnów. Zakładają one realizację bezpłatnych zajęć sportowych dla wszystkich mieszkańców Małopolski. Pomysłodawcy podkreślają, że oferta skierowana jest do wszystkich, niezależnie od wieku i poziomu zaangażowania w sport. W ramach obu projektów oferowana jest profesjonalna opieka trenerska oraz różnorodne zajęcia, takie jak: Zumba, Joga, Fitness, Pilates, treningi motoryczne oraz Studio Tańca. Ponadto, uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych wizyt u fizjoterapeuty, aby jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

– „Aktywny Student”, to projekt, który już dwukrotnie był realizowany przez AZS UEK z dużym powodzeniem. W tej edycji zostaliśmy zaproszeni przez naszych sąsiadów do współpracy.  Stoimy przed ogromną szansą na pozyskanie środków finansowych, które pozwolą nam na realizację darmowych zajęć sportowych na obiektach Politechniki Krakowskiej, dostęp do fizjoterapeuty oraz wsparcie naszych sekcji sportowych AZS. Zielone światło do wnioskowania o projekt dał nam śp. Rektor Białkiewicz, a decyzję podtrzymał Jego Magnificencja Rektor Prof. Szarata – mówi Krzysztof Pszczółka Prezes AZS PK, jeden z wnioskodawców. – Liczymy na mobilizację naszej społeczności i licznie oddane głosy zarówno na „Aktywnego Studenta”, jak również „Akademię Sportu” – dodaje.

Kody projektów:

• „Aktywny Student” - OGW 8