Michal Lebiest - Nocne Rendez Vous

2023
Trwa finał akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom”. Tegoroczna edycja bije rekordy!

Dziś dzień św. Mikołaja. Dla studentów Politechniki Krakowskiej to kolejny dzień akcji charytatywnej „Mikołajki – Studenci Dzieciom”. Żacy z PK planują 6 grudnia odwiedzić dwie placówki opiekuńczo-wychowawcze w Bochni oraz jedną w Krakowie i dostarczyć prezenty dla ich podopiecznych. Ogółem, przedświąteczne mikołajkowe wsparcie trafi do 340 podopiecznych ośrodków z Krakowa i Małopolski. Już wiadomo, że tegoroczna akcja studentów Politechniki Krakowskiej zakończy się ogromnym sukcesem!

Oficjalne ogłoszenie wyniku tegorocznej zbiórki w ramach „Mikołajki – Studenci Dzieciom” odbędzie się 13 grudnia podczas studenckiej Wigilii na PK. Tegoroczne wyniki akcji już wskazują na ogromny sukces. Suma wszystkich datków finansowych oraz wartości wszystkich darów będzie najwyższa w 36-letniej historii politechnicznej akcji. Organizatorzy poszerzyli możliwości wsparcia inicjatywy o zbiórkę internetową, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Kwota w momencie zamknięcia zbiórki on-line wyniosła 80 650 zł. To więcej niż cała ubiegłoroczna zbiórka! Społeczność akademicka mogła też – tradycyjnie – wesprzeć studenckie Mikołajki datkiem wrzuconym do puszek. Kwesta prowadzona była na kampusach PK i na terenie Osiedla Akademickiego, a uzbierana kwota to ponad 25 tys. zł. Ponadto, zainteresowane osoby mogły przygotować spersonalizowaną paczkę od św. Mikołaja na podstawie listów od podopiecznych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Kolejną formą wsparcia akcji było przygotowanie wraz z grupą znajomych paczki z najpotrzebniejszymi rzeczami dla konkretnego ośrodka. Oragnizatorzy szacują, że wartość prezentów dla ośrodków i paczek spersonalizowanych wyniosła łącznie 18 tys. zł.

W tym roku pomoc trafi finalnie do 340 podopiecznych z aż 12 placówek! Na liście św. Mikołaja z PK są: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu socjalizacyjnego „Perspektywa” i Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu socjalizacyjnego „Azymut” w Bochni, Dom Dziecka „Dworek Marzeń” oraz Dom Dziecka „Pomocna Dłoń” w Olkuszu, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu specjalistyczno-terapeutycznego w Krakowie, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu rodzinnego „Mały Książę” w Krakowie oraz Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu rodzinnego w Krakowie, Dom Superbohaterów Janowice, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy pn. Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie, a także trzy oddziały Siemacha Spot 24/7 na terenie Krakowa.

W akcję zaangażowanych jest 120 studentów PK, a przedsięwzięcie koordynuje Kinga Wojciechowska, studentka Wydziału Inżynierii Lądowej. Najbliższe dni będą także pracowite dla wolontariuszy. Wizyty w ośrodkach zaplanowano na 7, 8 i 11 grudnia.