Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Unknown
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

16.09
2020
Tomasz Obara nagrodzony przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań

Tomasz Obara nagrodzony przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań

 
Tomasz Obara nagrodzony przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań
Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań doroczną Nagrodą dla Najlepszego Studenta Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej uhonorowało inż. arch. Tomasza Obarę. Nazwisko zwycięzcy zostało ogłoszone podczas gali konkursu o tytuł Dewelopera Roku i Nagrodę Złotego Sokoła.
 
Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań oceniało w konkursie, który organizowany jest od 2004 r. w dwuletnim cyklu, deweloperów i zrealizowane przez nich inwestycje mieszkaniowe, oddane do użytkowania w latach 2018 i 2019. Organizatorzy docenili najlepsze wzorce w działalności deweloperskiej na terenie Krakowa i okolicznych gmin. W tegorocznej, dziewiątej już edycji konkursu zgłoszono 11 firm i 14 inwestycji. Zdobywcami tytułu Dewelopera Roku i Nagrody Złotego Sokoła zostały firmy: Arkada Inwestycje, Bryksy i Dom-Bud M. Szaflarski oraz Inter-Bud Developer. SBDiM wręczyło również wyróżnienia, Nagrodę im. Jacka Michalskiego, a także Nagrodę dla Najlepszego Studenta Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Został nim inż. arch. Tomasz Obara, który uzyskał z przedmiotów projektowych średnią ocen równą 5,0. 
 
Tomasz ObaraTomasz Obara kończy studia II stopnia na kierunku architektura. Wkrótce bronił będzie pracę magisterską pt. „Poprawa jakości zamieszkania. Rozwiązanie problemów modernistycznego osiedla w Nowym Porcie + masterplan dzielnicy”. Dyplom realizuje w Zakładzie Kształtowania Przestrzeni Komunikacyjnych Instytutu Projektowania Urbanistycznego WA PK, pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. arch. Mateusza Gyurkovicha. Promotorem pomocniczym jest dr inż. arch. Damian Poklewski-Koziełł. Pracę inżynierską pt. „Muzeum Techniki w Dębicy” Tomasz Obara obronił z wyróżnieniem w 2019 r. Jej promotorami byli: dr hab. inż. arch. Piotr Gajewski, prof. PK i dr inż. arch. Bartosz Dendura (Zakład Architektury Użyteczności Publicznej). 
 
W 2018 r. młody architekt z PK zdobył Nagrodę Burmistrza Miasta Dębicy (I miejsce) za projekt Muzeum Techniki przy ul. Kraszewskiego. W 2019 r. zespół z Politechniki Krakowskiej, którego był członkiem, otrzymał wyróżnienie honorowe w międzynarodowym konkursie na projekt nowoczesnego komisariatu policji. W tym samym roku Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków przyznało Tomaszowi Obarze Stypendium Twórcze im. prof. Bohdana Lisowskiego. 
 
Tomasz Obara pracuje obecnie w krakowskim biurze architektonicznym URBA Architects Sp. z o.o. Jak mówi, najbliższym nurtem w architekturze jest dla niego naprawianie przestrzeni i budowanie z nastawieniem na ludzi. – Bliskie mi są problemy mieszkaniowe i próby ich rozwiązania. Uważam, że ważnym zadaniem, z którym zmierzy się moje pokolenie architektów, będzie adaptowanie i przebudowywanie istniejących budynków, których okres trwałości wkrótce dobiegnie końca – tłumaczy inż. arch. Tomasz Obara. Laureat nagrody SBDiM interesuje się miastem i procesami w nim zachodzącymi, grafiką, wizualizacjami i modelowaniem informacji o budynku (BIM). Jego pasją jest kolarstwo szosowe – jeździ w amatorskiej drużynie sportowej. 
 
Na zdjęciu, Tomasz Obara / fot. archiwum prywatne T.O.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners